Bironc

Popište prosím podrobněji narušení kauzality prostoročasu po průchodu středem prstencové singularity

Po průchodu středem prstencové singularity dojde již není prostoročas kauzální. Chtěl bych tedy vědět v jakém smyslu a jak se to stane.

Odpovědi
anonym

Stručně řečeno, to se mi stává na 00.

Krakis

Za prvé nevím,co to je a za druhé nebuď na mě sprostej… ! 🙂

JamesFKirk

„Popsání podrobněji“ je poněkud složitější, nicméně, zjednodušeně řečeno, jedná se o dutou černou díru. Uvnitř existuje malá oblast „normálního“ prostoru, kde se vyruší gravitace prstencové singularity. V této oblasti se lze pohybovat dokud nedojde k přílišnému přiblížení k oné singularitě, tzn. existuje zde druhý horizont událostí. Pokud nedojde k protnutí horizontů, oblast uvnitř bude kompletně oddělena od čehokoliv co se děje vně a jakákoliv informace poslaná „směrem ven“ se „ven“ nedostane. Výsledkem je, že vnitřní oblast takové černé díry je kauzálně oddělená.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Rin­g_singularity