Avatar uživatele
FilosofovaEm

Popište jak moc milujete a nebo jak moc byste milovali své dítě

Doplňuji:
benaja 🙂 mojí dceři je 5… Jinak mě zajímalo, jak se dokážete o své lásce k dětem vyjádřit – a ty ses ukázal jak truhlík 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4935 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Poslouchej, ty Filozofko, já jsem své dvě děti (tenkrát 5 a 7 let) miloval tak, že jsem je pro JEJICH dobro dokázal opustit, rozvedl jsem se s jejich maminkou a ukončil tak téměř 3leté období nespočetných hádek a frustrací, kterých děti bohužel bývaly svědkem a které by (pokud bych ze vztahu neodešel) by nezvratně ovlivnily jejich duševní vývoj. Dětem jsem byl a i nadále jsem nablízku, zažil jsem s nimi a ony se mnou vše dobé i zlé…

To rozhodnutí bylo tenkrát tak těžké, že se téměř podobalo rozhodnutí matky ze známeného Styronova románu ´Sophina volba´…

Dnes po více jak 15 letech, kdy jsou obě moje děti dospělé, všichni tři víme, že to ze všech možných nabízených špatných rozhodnutí bylo rozhodnutí, které bylo nejméně špatné 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
benaja

Vase otazka je presne tou,kterou polozi nekdo,kdo jeste zadne deti nema.Vite ona ta rodicovska laska je nevyjadritelna slovy natoz pismem,je to ten cit,pro ktery jen tezko hledate slova.slovo milovat je zde moc malo,je to neco mnohem vice!
Doplňuji:
Alespon neco.Truhlik je fajn!

Upravil/a: benaja

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Losos

Otázku jsem moc dobře nepochopil. Jak miluji nebo bych miloval své dítě ? Co jiného mohu napsat než: „jak jen rodič své dítě může milovat“. Přece nikdo snad nenapíše, že své dítě nemiluje, nebo že až ho bude mít, tak ho milovat nebude.

Omlouvám se, ale je to hloupost :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

móóóóóóóóóóc.­.....:o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Mateřská láska je cit /pocit/, který se dostaví vždy, když už všechny děti spí. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

O tom co rodiče z lásky ke svým dětem vykonají, často i provedou bylo již mnoho řečeno a napsáno. Výchova ratolestí je anabáze o mnoha podobách a verzích a každý komu se zadařilo potomky vychovat tak, aby mu je druzí třeba i záviděli se svým dílem nechlubí. Určitě je pyšný a prožívá ve skrytu své duše pocit blaha a uspokojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

lásku k dětem slovy ani písmem vyjádřit nemohu,je tak silná a velká že by mi to psaní zabralo několik stránek a než to psát raději jím tu lásku dám a dokážu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Některé otázky jsou fascinující.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlastina

To se popsat nedá!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
FilosofovaEm

Stando, poslouchám… 🙂
No hele, prima názor, ztotožňuji se s ním.
Snad jen, že „nablízku“ se píše dohromady.

před 4935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Obvykle do této rubriky moc nepřispívám, ale dnes jsem udělal výjimku, která byla zapříčiněna obsahem vaší odpovědi na otázku http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prispevky-na-dite-po-rozvodu , zejména pak vaším intelektuálním ´doplněním´ ☹

Ale budiž, každý má právo na názor…, no a když jste poté zabrousila na tenký filozofický led „jak moc milujete své dítě“, tak jsem si neodpustil svůj příspěvek, který se týká vašeho silného tématu, a to ROZVODU 🙂

p.s. chybičku jsem opravil, slibuji, že se to už nestane 🙂

před 4935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Stando, vy jste člověk z masa a kostí? 😁
Já myslela, že STANDA je nějaká zkratka programu, specielně vyvinutého pro Odpovědi.cz, který zde spolehlivě řeší otázky z práva. 😁

před 4935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

🙂 hmm, tak asi jo 🙂

A ve výčtu surovin, ze kterých se skládám, chybí ještě sud se sádlem 🙂

před 4933 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
FilosofovaEm

kapko, díky za pobavení 🙂 / Stando, naštěstí se mě rozvod netýká, ale je zajímavé, kolik lidí tahle otázka zvedla ze židle.

před 4935 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek