tornadolou

Popírání Holocaustu

Nedokažu pochopit lidi, kteří popírají holocaust. Může mi někdo kdo se o tuto problematiku zajímá vysvětlit jaké jsou argumenty lidí s tímto názorem?

Nejlepší odpověď
fcoop

Osvětim.....před pár lety jsem tam byl,prohlédnul si TO.Po prohlídce se dlouho,dlouho mlčelo.A ani dnes o tom nemám chuť mluvit.

Zdrcující.

http://vera-tydlitatova.e­blog.cz/popira­ni-holocaustu-zacina-byt-spolecensky-in

Už dávno nerozlišuji lidské společenství takovými pojmy,jako je kapitalizmus,ko­munizmus,fašiz­mus,konzumní společnost,vě­řící,ateisté … a mnoha dalšími nálepkami – je to stále jedna a totožná věc – tedy lidský druh.
Už mě ani nefascinuje,čemu všemu lidé dokáží upřímně uvěřit,a ve jménu svého přesvědčení dělat „věci“ — stále horší a horší.
Napadlo by někoho- například, – že se stanou Dvojčata?
Nejde srovnávat nesrovnatelné – každopádně mám z druhu Homo sapiens (Člověk moudrý)dost zlé pocity.Vzhledem k budoucnosti.

Další odpovědi
Terryle

Podle našeho vysokoškolského profesora, který nám přednáší o judaismu, nejde ani tak o úplné popírání holocaustu, ale spíš o jeho zlehčování. Prostě „Němci se k Židům sice chovali hnusně, dost jich povraždili, ale nebylo jich zdaleka tolik. A Židé to zveličili, aby je celý svět litoval a vyšel jim vstříc“. A že Židé jdou hrozně po zisku, to se říká už od středověku /ale neříká se, že to z nich udělala křesťanská většina/.

Víc třeba tady: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zpochyb%C­5%88ov%C3%A1n%C3%AD_ho­lokaustu
Vybírám některý argumenty:

  • kapacita koncentráků nemohla stačit na likvidaci 6 milionů lidí
  • nedostatečná dokumentace všech údajných obětí → Židé sice byli vyvražďováni, ale nebylo jich tolik a přeživší si po válce „vymysleli“ spousty dalších obětí, aby „vypadali jako chudáčci, všem jich bylo líto a dostali konečně vlastní stát – Izrael“
  • v omítce plynových komor nebyly nalezeny stopy dostatečného množství kyanidu nebo jiných jedovatých plynů

No, a tím asi končím, nerada bych tu nějakému židobijci podstrkovala argumenty. :o/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zpochyb%C­5%88ov%C3%A1n%C3%AD_ho­lokaustu

anonym

Žijí lidé kteří by popírali holokaust? Nebo v něj nevěřili? To je spíš politická záležitost kdy se některá skupina musí nějak označit, odlišit. Pokud takoví žijí, jaký mohou mít argument k otázce holokaustu? Snad takový, že se v dětství pomočovali, v mládí měli pupínky které si mazali tajně mastí, nebo že je někdo soustavně šikanoval. To mohou být jejich argumenty, které ovšem nemají nic společného s historickou skutečností. Se skutečností, na kterou nemusíme jen vzpomínat, ale hlavně přemýšlet o lidech jací jsou, jak to s námi myslí, abychom se mohli napříště takové zradě vyhnout.

I když žít v této republice je vlastně taky takový holokaust.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­lokaust

led

Veľa ľudí popiera aj blízku minulosť. Nasadia si masku pritomnej budúcnosti a tvária sa, akoby minulosť ani nejestvovala.
Ale minulosť je vlastne naša história, tú nemožno zmeniť. Možno je len podať rôznymi spôsobmi, niečo zamlčať, niečo prikrášliť, podľa potreby rozprávajúceho. Ale pravda ostane pravdou, bez ohľadu na jej oblečenie.