Duvemblejt

Popelář – škola,známky

Ahoj lidi, mamka mi říkala ,že když se nebudu učit tak pujdu na popeláře ,já se učím , na vysvědčení mám samý 3ky a možná jednu čtyřku, je to pravda? (PS:Už to je trapný poslouchat :D , Jaký musí mít popelář známky?)

Nejlepší odpověď
iceT

S lepšími známkami je možnost dostat se na lepší školu,s lepším vzděláním je možnost dostat i lépe placené místo.
Možná je trapné to poslouchat,ale věř,že mamka to myslí dobře.Bez vzdělání to dneska nejde.

Další odpovědi
jmhad

Žádný,ale musí umět makat a mít fyzičku.No a řidič kukavozu musí být o něco výše. Ale z toho povídání maminky si nic nedělej.To jsou takový kecy rodičů a ve skutečnosti budeš dělat to,co tě bude bavit.Mě maminka říkala taky,že když se nebudu učit,budu zametat ulice.Tak jsem se učil,mám dvě vysoký školy, 22 let jsem studoval a nakonec jsem v 55 letech skončil jako kuchař.A to mě baví a tak to dělám.Takže jeď na to,na co máš.Každý nemůže být inženýr.A nakonec dnes získáš práci spíše jako vyučený řemeslník než jako nějaký manažer či ekonom.O ty není zájem. Chce to klid,ale máma to myslí podle svých představ dobře.Protože každý rodič si myslí,že jeho dítě musí být někdo.A dnes je někdo třeba i automechanik,truh­lář a další.

Fiverka

Hezká otázka:)))
Ono je to spíš v tom, že na popeláře se zřejmě nemusí studovat žádná škola nebo učňák…to je důvod proč to mamka asi říká. Takže třeba hned po základce asi moc míst neseženeš a tak je dobré se dobře učit abys mohl najít lepší práci…lépe placenou práci

lukas.zmizik

no ja bych rek, ze popelar neni uplne nejhur placena prace, ale pokud nejsi alespon trochu fyzicky zdatny, tak te nevezmou ani k popelarum.)

Damiana

Co si pamatuji, tak většina kluků na základce chtěla vždy být buď popelářem nebo kosmonautem. Mamce asi imponovali ti druzí, tak tě nutí se učit. Ti co chtěli být popeláři si přáli jezdit frajersky na stupátku, nemýt se a taky … nemuset se učit. Neboj, popelářem jen tak nebudeš, pokud nebudeš sám chtít. To tě mamka jen zlobí. Chce aby ses lépe učil. To je normálka. I kdybys měl na vysvědčení samé jedničky, tak rodiče budou chtít vidět nuly!
Nám zas prorokovala mamča, že shnijeme ve špíně – stačilo si jenom po sobě hned neuklidit svetr!

balca

Tomio Okamura byl také popelář teď možná bude prezident ČR…nevím to je individualní

samicek333

Popelář známky nepotřebuje – nepotřebuje žádnou školu ani učňák – možná proto ti to tvoje máma říká, nechce abys takhle dopadl…

venkovan

Neboj. Dřív se říkalo půjdeš pást husy nebo prasata, potom na zedníka apod. A nikdo neví, jestli se dokonce kdysi neříkalo, jestli se nebudeš učit, tak budeš jedině dobrej na kopání děr na mamuta a nebo dobrej na honění medvěda za sebou.

ReHu

Je to skoro jako přímá úměra.
Čím lepší známky, tím lepší možnosti po škole.
Míň dřiny a víc peněz.

Neplatí to vždycky, ale velmi často.