Avatar uživatele
annas

Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví?

Ptám se opět za svou sousedku.
Má udělat průzkum a zeptat se několika známých, zda odhadnou význam přísloví či úsloví, která jim učitelka zadala. Možná je něco na netu, ale spíš učitelku zajímá vlastní pochopení. Já jsem některá neslyšela, odhaduji. Zkusíte? Děkuji za jakékoliv vysvětlení.

  1. Uťal kohout a ucho zazpívalo.
  2. Dej psu špatné jméno a můžeš ho pověsit.
  3. Kudy kovář s kleštěmi, tudy i rak s klepetem.
  4. Sám sobě ježek kadeřav.

Doplňuji:
Prosím, nechce se ještě někdo zamyslet nad významem úsloví?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, BEAES, vagra, rynek878, Dmitrij, anonym, poa.li, Radak, Lucija před 4828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

1/Když nechceš,aby tě ráno budil nepříjemný zvuk,musíš se ho zbavit!
Musíš se zbavit příčiny hluku,aby bylo ucho spokojené.
2/Pokud někoho pojmenuješ lumpem,těžko se nálepky zbaví.Je to jako bys ho odsoudil.
3/Prozatím nevím
4/Vidí se sám sebe líp/spíš si to o sobě myslí/než ho vidí ostatní,než ve skutečnosti je.
Doplňuji:
Dorazím tu trojku-
3/Není třeba používat násilí tam,kde jdou věci vyřešit v klidu i když to bude trvat déle.

Upravil/a: vagra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Podle mě:

  1. Pravda vždycky vyjde najevo.
  2. Když něco vezmeme hned na začátku za špatný konec, nedobereme se dobrého výsledku.
  3. Všechno má více řešení.
  4. Sámi sebe vnímáme lépe, než skutečnost.

Nevím, nevím…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucija

  1. nevim
  2. ze kdyz mu das spatne jmeno tak bude zlobit

3.doopravdy nevim
4. promin ale tohle taky
no moc jsem nepomohla promin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak ja to take zkusim;1-Kohouti napadeni,vetsinou litaji na hlavu a tak zobakem utal do hlavy az v uchu zaznelo. 2-U psa bych rekla,ze tim jmenem se mysli hluchy,takovy pes neni k nicemu.3-Kovar i rak maji schopnost stipat.4-Jezek stale upraveny,je-li v klidu ma ostny slehle,ale je-li rozrusen zkaderavi-oboje mu slusi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pani Annas,mozna s toho neco vyberete,ale da to zabrat-omluvte mne,ze jeste stale nemam hacky a carky.Treba to take u mne nema hlavu patu.Dejte mi pak vedet-sama jsem zvedava.

před 4828 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji, Ilines. Dám Vám vědět. Ale ne hned. Sama jsem zvědavá, zda se ještě někdo přihlásí.

před 4828 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mě zajímá každý názor.

před 4828 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek