Kolemjdoucí

Pomůžete mi vypočítat příklad?

10–2{3–5[8-(5–3*5)]}=

Nejlepší odpověď
samicek333

jdi od středu, vynásob si to, pak to odečti a pokračuj k další závorce, kde to, co ti vyšlo odečteš od 8 a takhle až k tý poslední vnější závorce.

Další odpovědi
Michal Kole

Začíná se od nejvnitřnější závorky a podle pořadí operací, nejdříve násobení a dělení a pak sčítání a odčítání

Nejdříve vynásobí 3*5 pak 5 –15 (15 je ta závorka) a takhle postupuješ směrem ven

Nejříve se řeší kulatá pak hranatá a nakonec složená závorka

bolak

no, když máš z té matematiky za 5

5–3*5=5–15=-10
8-(-10)=8+10=18
3–5*18=3–90=-87
10–2*(-87)=10-(-174)=10+174=184

Sakra mám to dobře? Poprvý mě to vyšlo jinak :D.

Věci které je potřeba znát:

  1. Nejdříve se počítají závorky
  2. Násobení má přednost před sčítáním a odčítáním
  3. Mínus a mínus dává plus

Ještě malá rada, když už si to stejně psal na počítači, tak příště to hoď do excelu a nech ať ti to spočítá microsoft. V excelu pak stačí používat jeden druh závorek, on už si to nějak přebere.

majky.prcek

PROMIŇ ALE V MATEMATICE MAM ZA 5 TAKŽE TI ASI NEPOMŮŽU :(