Pomůžete mi se skloňováním?

píše se prosím plaché koně,nebo plaší koně? děkuji
Doplňuji:
děkuji Annas

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jde o živé koně – jsou ti koně, tedy přívlastek plaší koně.

Plaché koně (ty) jsou koně třeba na kolotoči. Ale tyto koně se neplaší, jsou v klidu.
Doplňuji:
Příd. jméno – plachý, plachá, plaché – jedn. čís.
Plaší sloni (koně), plaché kočky, plachá koťata – čísl. mn.

Další odpovědi
quentos

plaší koně je první pád, plaché koně je pád čtvrtý. Takže záleží na tom, který pád potřebujete

Miroslavst

Dle mého názoru jelikož jde o ty koně, tak bych spíše napsal plaší koně.

hanulka11

já bych napsala plaché koně

plaší koně bych napsala v případě např......
Pán plaší koně

jandmil

Příklad:
To jsou (ti) plaší koně.
Vidím (ty) plaché koně.