Kolemjdoucí

Pomůžete mi s vypočítáním zlomků?

1/3 – 5/8 * (1/4 – 5/6)

Nejlepší odpověď
Alesh

1/3 – 5/8 * (1/4 – 5/6) =
1/3 – 5/8 * (3/12 – 10/12) =
1/3 – 5/8 * (-7/12) =
1/3 – (-35/96) =
1/3 + 35/96 =
32/96 + 35/96 =
67/96

… jak prosté! 😉

Další odpovědi
anonym

Ne. -iv-

Michal Kole

Stačí si určit společný jmenovatel a pak jen počítáš s čitatelem

Společný násobek je takový, kterým lze dělit všechna čísla (zlomnek je vlastně jinak napsané dělení)

Já to vidím na 24

ještě musíte vyřešit problém s čitatelem

společný jmenovatel, vydělíte jmenovatelem a výsledek vynásobíte s čitatelem.

greycell

máš dvě možnosti jak začít. buď nejdříve zpočítáš závorku a poté její záporný výsledek vynásobíš zápornými 5/8 a nakonec přičteš 1/3= výsledek 67/96, a nebo začneš roznásobením závorky a vzniklé tři zlomky zpočítáš pomocí společného jmenovatele=výs­ledek 67/96

Drap

Máš smůlu, ani já to neumím… a nebo nechci ?

vivatis2-

Na to, že chodim do sedmé třídy je tohle pro mně vysoká.aneb to jsme se ještě neučili!