Pomůžete mi s tajemným předmětem ?

http://www.ulo­zisko.sk/622924/t­elc_070.JPG
Doplňuji:
Zobrazuje se to v prohlížeči Opera! . A jak se dívám, některým to jde!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak komu se nezobrazuje ?

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/622930/tel­c_070_1_.jpg

Další odpovědi
badisko

No bud se tady nekdo pekelne nudi.. nebo se mi to nezobrazuje
tipl bych to prvni …:D
Doplňuji:
tak .. Oprera nic firefox taky ne ..ale IE v poradku videl nevim nezda se to cele ..
D

LuK4S3k CZ

Pravděpodobně to sloužilo něco na vytahování věcí třeba ze studny.

iceT

Pár ozubených,do sebe zapadajících kol,na cívce kus lana a na laně nějaké závaží,tipla bych starodávný louskářek na ořechy,ale to bude asi pěkná blbost,co?

pusinka50

Mně se to také nezobrazuje, takže přehodnoť svůj dotaz a začni už konečně klást aspoň trochu chytřejší otázky, než doposud pokládáš, zatím mám z tvých otázek dojem, že tu jsi v pořadí třetím nickem jednoho z uživatelů, který také pokládá velmi často tak „chytré“ otázky, že by člověk brečel

ponovotny

každopádně je to náhon, ale není z toho patrné co to pohánělo (bylo to nahoře), možná nějaká hračka
Doplňuji:
a je to zpřevodované do rychla a na konci přibržděné šnekem, aby se to točilo dlouho

marci1

A nemohla by to být třeba kominická koule na vyčištění komínu ? Dnešní koule vypadají jinak, ale možné to je. Na komín by se to možná postavit dalo.

autacek

Toto by mohl být tak maximálně ventilátor z 19. století. 😉

Koule by měla mít pod sebou prostor aby mohla roztočit kužel (dle tvaru by ten pohyb měl být zrychlující se) a něco nahoře se pak díky převodům točilo, možná by to zvládlo namotávat nit či bavlnku, ale o tom pochybuji.

anonym

To vypadá na kolovrátek. Když si zvětšíte obrázek, nahoře je převod pro vřeteno. Zrychlení je kvůli lepšímu vytahování příze ale slouží hlavně k reverzi otáčení.

anonym

Pusinka50, nikdo Vám přece nepřikazuje , abyste odpovídala na „chytré otázky“ a pokud máte dojem, že jsem nějakým třetím nickem z jednoho z uživatelů – dokažte to !

pusinka50

No, neber si to osobně, ono se jedná o tvé otázky, kterými se nechceš dozvědět nic nového či zajímavého pro sebe, tedy nejde o otázky, které by ti přinesly nějaký užitek a dozvěděl jsi se z odpovědí něco, co tě zajímá. Otázky kladeš bez příčiny a vesměs jsou bez myšlenky, nechci použít slovo hloupé . Nic proti tobě osobně, neznám tě, ale odpověděla jsem ti dnes poprvé na tvou otázku a má odpověď byla poslední, když to bereš jako osobní urážku a nezamyslíš se nad sebou a stupiditou tvých otázek. jelikož je tu ještě jeden pán, který pokládá stupidní otázky, jen aby řeč nestála, myslela jsem, že to je jeho třetí profil, tak se omlouvám, jestli to tak není, myšlenkově jste si blízko

anonym

Obdivuji Dr.Axla, který ocenil pusinku50 palečkem. Asi ví, o co se jedná!