Pokročilý

Pomůžete mi s příklady na přijímačky?

Dobrý den ,chystám se na přijímačky na ekonomické lyceum a na internetu byla databáze příkladů.Skoro celé jsem si to udělala s paní učitelkou na doučování,ale teď jsou prázdniny a já jsem objevila ještě pár nespočítaných příkladů.Nevím bohužel jaké jsou správné výsledky,tak prosím aspoň vás jestli byste mi nepomohli.
(0,7:(-0,2)2)*(-1,2+3/4)
Já vám to napíšu raději ještě slovně...hranatá závorka 0,7 děleno mínus 0,2 na druhou konec hranaté závorky krát mínus jedna polovina plus tři čtvrtiny .. :D děkuju vám strašně moc,že jsi to aspoň přečtete... mě vyšlo 35/8 a kamarádce -35/16

Doplňuji:
pardón :D to má být -1/2

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V násobiteli máš 1,2 a ne 1/2 !

1. -0,2 x -0,2 = 0,04
2. 0,7/0,04 = 17,5
---------------------------
3. -1/2 + 3/4 = 1/4

17,5 x 1/4 = 17,5/4 = 4,375

Doplňuji:

quentos

To vykrácení je 35/8 = 4,375

Další odpovědi:

Zlatý

Když máš problém s matematikou, tak raději nechoď na školu, kde se počítá.

Nauč se přes prázdniny plavat a jdi na sportovní školu. Tam není tak náročná matika. Jen je tam více tělocviku.

Zlatý

Mně teda vyšlo pětatřicet čtvrtin (35/4). Ale těžko říct, protože ten slovní přepis se od číselného dost podstatně liší. Např. tam máte -1,2, tedy minus jedna celá dvě desetiny, a ve slovním přepisu minus jedna polovina, což je teda ale setsakra rozdíl.

Nejdřív umocníme kulatou závorku, vyjde kladná - 0,04 (čtyři SETINY, pozor na to). 0,7 jimi vydělíme tak, že 0,7 vynásobíme převráceným zlomkem, tedy 100/4. Stovku lze vykrátit s desítkou a po znásobení vyjde sedmdesát čtvrtin (70/4); (70/4) . (1/4) = 70/16, po vykrácení 35/4.

Ani na ekonomickém lyceu se nejspíš nevyhnete češtině. Piloval bych pro jistotu i ji.
Doplňuji:
to "-" za tím "kladná" je pomlčka :{D> tu jsem tam dal teda dost nešťastně

Pokročilý

Pokud beru v potaz, že jste se spletla ve slovním přepisu, vyjde mi to - 31,5/4 (cca 7,9).
Doplňuji:
Při umocňování ''(-0,2) na druhou" je umocněné číslo v plusu !!! Tedy 0,04.

Výsledek tedy musí být v mínusu, pokud poté násobíme číslo 0,04 závorkou (již vypočítanou), která je v mínusu.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

mosoj: a jo :{D> dík

Zlatý

mosoj

V pohodě !!!

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.