huxa

Pomůžete mi prosím vyřešit problém se zálohováním dat? Jak zabránit uživatelovi ukládání dat jinam, než na plochu?

Zálohuji PC (není můj) na externí HDD zhruba každý měsíc, potřebuji vždy zazálohovat různé obrázky, dokumenty, …, zvážil jsem všechny možnosti a dospěl jsem k nejlepšímu závěru-vytvořím si účet roota, ostatním snížím oprávnění a budu muset zálohovat jen jednu složku, v tomto případě plochu. Jak zabránit uživatelovi, aby nemohl ukládat data jinak, než na plochu a do složek, jenž jsou na ploše?

zjednodušeně, jestli jsem to špatně vysvětlil-Jak zabráním některým účtům v ukládání dat jinam, než na plochu? PC má Win 7 HP.

Odpovědi
jáára

Plocha není odkládací prostor. používej knihovny a ty zálohuj

honza19hk

pokud stahuješ z netu tak máš v horní liště prohlížeče tzv. nástroje- tam dáš možnosti a máš tam kolonku kde vybereš kam se všechny soubory z netu budou stahovat.
Já na to mám solo složku na disku.
nevím jak je to IE ale v mozile to je takto.

rigormortis

Můžeš skusit všechny složky v PC až na tvoji plochu (C:\Users\jméno tvého PC\Desktop) nastavit u ostatních uživatelů pouze čtení a používání složky, však už ne změnu
Doplňuji:
Nebo to udělat tak, že do vyhledávání ve složkách nic nenapíšeš a dáš tam pouze datum poslední změny…poslední měsíc (z toho okna datumu vyber celý měsíc), potom vybrat vše (ctrl+a) a kopírovat na zálohu do složky označené datumem kopie…to zajistí zálohu i změněných souborů (tabulky, textové dokumenty atd.)…jen by to chtělo přidat filtr na vyloučení windows souborů. ( http://techne­t.idnes.cz/ti­py-pro-windows-7-poradi-s-rychlejsim-a-presnejsim-vyhledavani-pwe-/software.aspx?c=A110210­_144250_softwa­re_dvr ).
A nebo si vyber např tady… http://techne­t.idnes.cz/vyz­kousejte-programy-ktere-ve-vasem-pocitaci-najdou-naprosto-vse-10j-/software.aspx?c=A100318­_202632_softwa­re_dvr

nonnel

Plocha není prostor na zálohování. Pokud máš největší oprávnění, použij zálohování na W7 a hlavně si občas udělej bitovou kopii disku na jiný disk (Ovládací panely → Zálohovat počítač). Nezapomeň si vytvořit disk pro opravu systému. Ten budeš potřebovat při obnově disku z bitové kopie. Jenom pro Boha nic nezálohuj na plochu!