asdf21

Pomůžete mi prosím s tímto slovním příkladem. Předem moc děkuji za pomoc:)

Obchodní firma má celkem 18 zaměstnanců, z nichž 10 hovoří anglicky, 9 německy, přitom oběma jazyky hovoří 4 zaměstnanci. Počet všech zaměstnanců firmy, kteří nehovoří ani anglicky ani německy, se rovna: a) 0 b) 3 c) 1 d) 4 e) žádná z předchozích odpovědí není správná

Odpovědi
anonymmm

řekla bych že je to b) 3
když si to rozepíšeš, tak na to přijdeš:
A i N/ A i N/ A i N/ A i N/ A/ A/ A/ A/ A/ A a zbylých pět jenom německy N N N N N
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

a do osmnácti ti zbývají tři, kteří nemluví ani anglicky ani německy :))
Doplňuji:
Reufe: jak může devatenáct lidí mluvit cizími jazyky, když jich je zaměstnáno jenom osmnáct?!

tekumseh

Správná odpověď je b) 3. Výpočet: 10+9–4=3.

mosoj

(10+9) –4 = 15
18–15 = 3

Tří zaměstnanci jsou jazykově negramotní.

Reuef

podle me to je C)1 protoze 19 hovori cizimi jazyky ale jelikoz 4 mluvi dvema tak odecteme 2 lidi a zbyde nam 1 clovek kterej neumi cizi jazyk

asdf21

tak jsem na to přišla jiný stylem, ale taky myslím, že ty 3 ;) děkuji moc :)

asdf21

Ale firma má 18 zaměstnanců, takže jich cizími jazyky mluvi maximálně 18 ne?…v tech „19“ by meli být už ti 4 o mluvi obema…ale nevim co dal…udelala bych, ze 9 jich mluvi nemecky ale muzou mluvit i anglicky, tak od nich odectu ty 4 co mluvi obema a je teda 5+10 = 15 takze 3 lidi nemluvi ani jednim jazykem, jestli to dobre chapu…