mezara

Pomůžete mi prosím s pravopisem?

Zítra píšeme velkou písemku z ČJ, kde bude i pravopis a mně dělají problémy předpony s a z. Se všemi z rodiny se nemůžeme shodnout jestli se to píše takto nebo takto: s/zcuchané vlasy, domeček z karet se s/zhroutil, lovec s/zbrousil kámen do špičky.

Nejlepší odpověď
Darja3232

u vlasů nevím.. řekla bych s jako že je to dohromady, ale také by šlo z jako že je to změna stavu..
Domeček se zhroutil, lovec zbrousil

Další odpovědi
marci1

Ve všech třech případech -z-.

iceT

slovo zcuchané vlasy bych si zaměnila se zacuchanými vlasy a je po problému.stejně při té písemce butete mít jiná slova