Pomůžete mi prosím s jednou fyzickou úlohou?

Městský trolejbus se mezi stanicemi pohybuje podle jízdního řádu tak, že se po dobu prvních 20s rozjíždí, takže jeho rychlost roste přímo úměrně s časem, až dosáhne rychlosti 45km/h. Touto rychlostí se dále pohybuje 40s a poté začne brzdit, až zastaví za dobu 25s přímo v následující stanici.
Potřeboval bych vědět, jak vypočítat, co ujede během rozjíždění a brzdění. Nevím si s tím rady. Děkuji předem.
Doplňuji:
Fyzikální úlohou, trochu jsem se upsal. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Mám pocit, že jsi líný a nechce se ti myslet. Především se podívej na mechaniku, pohyb těles, vztah mezi rychlostí, časem a drahou u pohybu rovnoměrně přímočarého a pak u pohybu, kde se rychlost mění. Hlavně si převeď vše do stejných jednotek.
Když se autobus rozjíždí, jeho rychlost se postupně zvyšuje od nuly do dané rychlosti. A trvá to nějakou dobu - známou. Na to je vzorec
Pak jede stálou rychlostí určitou dobu - vzorec
začne brzdit - z nějaké rychlosti zpomaluje na nulu. Je daný čas.
Nevím, v čem je problém. Vypočteš tak zpomalení, nebo zrychlení a můžeš vypočítat i ujetou dráhu. Ale když si pleteš fyzikální a fyzický, asi ti fyzika moc k srdci nepřirostla. Možná ti někdo pomůže, ale toto jsou ty nejzákladnější příklady. Když na to nepřijdeš, budeš mít dále ještě větší problémy
Hlavně si v příkladu vyjádři rychlost v metrech za sekundu, možná se ti to bude lépe počítat. a bude to přehlednější.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.