annas

Pomůžete mi někdo objasnit význam úsloví???

Úsloví zní: Táhne se jako červená nit.

Nejlepší odpověď
iceT

Rekla bych,ze by se dalo vysvetlit tak,ze pokud budete hledat cokoliv,co saha treba daleko do historie,tak lze sledovat stopu hledaneho jako drobecky Jenicka a Marenky.

Setkala jsem se touto vetou v jedne knize,presne ta veta znela-tahne se jako cervena nit celymi dejinami-
Takze:pokud neco hledam,vzdy se to da najit,tak bych to chapala ja.

Další odpovědi
annas

Propojuje nejrůznější události v dějinách, či spojuje nespojitelné. Rčení vzniklo v Anglii, kde se do lan královského loďstva vplétala červená nit, aby lano nemohl nikdo zcizit.
Existuje ještě jedno vysvětlení – Ariadna dala Theseovi klubko červené nitky, aby nezabloudil v labyrintu – tedy antika.

Knižní zdroj.