Pavel1212

Pomůžete mi doplnit anglickou větu?

Yes please. I bought this portable CD player last week. It … (work) for two days, but it … (not work) since Tuesday.

MOC DĚKUJI!

Nejlepší odpověď
quentos

Bleskova odpověď je jednou z možností. Doplnil bych, že průběhová forma v tomto případě není povinná (používá se jen pro zdůraznění trvání). Takže lze též „worked“ (v prvním případě) a „hasn't worked“ (v druhém případě"). V prvním případě by ovšem bylo úplně nejsprávnější užít čas předminulý („had worked“ nebo „had been working“), neboť předchází druhé uvedené činnosti v minulosti.

Další odpovědi
blesk26

Asi bych zkusil: it was working for two days, but it hasn't been working since Tuesday … ale úplně jistý si tím nejsem :)

for two days naznačuje průběhový tvar a myslím, že je jasné kdy to fungovalo, takže bych se spokojil s minulým průběhovým časem. U toho druhého je slovíčko since, což naznačuje předpřítomný čas … a jestli prostý nebo průběhový je podle mého celkem jedno, ale zvolil bych radši průběhový.

Doufám, že tu nekážu lži a kacířské myšlenky ;)

Nuk nuk

Průběhová forma by v této větě nebyla úplně chybná, ale osobně bych jí tam nedala.
Jsem pro verzi:
„…It worked for two days, but it has not worked since Tuesday“.

Ten předminulý čas v první větě, který navrhuje quentos, je takový ještě elegantnější, ale záleží, kde to použijete :) Jestli je to do školy a není to cvičení přímo na něj, pak bych ho tam nedávala.

sakai

předminulý čas tam být nemůže, protože v minulé větě je I bought a tak je správně minulý průběhový a předpřítomný průběhový. Hlavně Američani průběhový cpou všude.