tomáš007

Pomůžete mi?

V Pondělí jsem byl na očkování proti tetanu. Všechno, až do dneška bylo dobrý, ale dnes mě to místo vpichu zarudlo a příšerně to bolí a nemůžu z rukou dělat určité pohyby.Celý den ve škole, jsem byl unavený a bolela mně hlava. Prosím pomoct.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano to je klasiká reakce na očkování .......raději se nenamáhej a víc než jindy odpočívej .

zarudnutí, otok a bolest v místě vpichu, které samovolně a poměrně rychle odezní. V ojedinělých případech se mohou po očkování objevit celkové reakce závažnějšího charakteru, jako je např. horečka vyšší než 40 °C.

Další odpovědi
www

Zítra by to mělo být už lepší, během pár dnů tyto příznaky zmizí úplně.

Jose1f

Bohužel, nemohu souhlasit s z odpověďmi hanulka77, www, WeeBear. Žádný lékař by takto neodpověděl. Nebo snad někdo z nich je lékař?
Po očkování tetanu je normální, když nejsou žádné příznaky. Když se objeví příznaky o kterých píše tazatel, je třeba hned navštívit lékaře. Je pravděpodobné, že to nic není a že to samo přejde. Ale je také (málo) pravděpodobné, že se jedná o komplikaci. Proto by to měl lékař vidět. Je lépe přijít dvakrát zbytečně, než jednou něco zanedbat.

WeeBear

Nemůžeš s rukou dělat určité pohyby, zarudnutí.. To mi připomíná moji tetanovku, akorát u mě to mělo okamžitý nástup, asi hodinu od očkování. Každé tělo však reaguje na očkování jinak. Určitě víš, že očkováním ti vnášejí do těla „umrtvenou“ nemoc, proti které Tě očkují. Je umrtvená, nic ti neudělá, ale tělo se s ní musí jakoby poprat. To vysvětluje i bolení hlavy a podobně. Přece i na rýmu reagujeme každý jiným způsobem a jinak rychle. Neboj se. Dej tomu tak dva, tři dny a budeš zase bez problému.. 🙂