MA-SU-KA

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

Takovýho člověka nepřešvědčíte. Museli byste ho po léčbě vyrvat i z prostředí, ve kterém k droze přišel, zpřetrhat vztahy s jeho kamarádíčky a „nastavit mu zrcadlo vlastní zkázy“ brutálním způsobem… řada z nich si to uvědomí až nad mrtvolou svého nejlepšího kamaráda nebo družky. Pak je mu třeba od základu pomoci změnit život a najít mu cíl, pro který by žil. Fyzickou závislost jen tak nevypovidáte, je ji třeba léčit léky za plného souhlasu hlavy závislého…manuální prací, příkladem tvrdě a nekompromisně, přitom lidsky.

Další odpovědi
Pájo

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

…a nikomu dalšímu bych to neříkal, do centra pro drogové závislostii bych se rozhodně šel poradit ihned a požádal bych je, aby nám doporučili odborníka…

anonym

Zvolil(a) bych jiné řešení. Jaké?

Ja bych mu nabidla , ze si se mnou muze o drogach popovidat kdykoliv bude chtit a sama potaji bych hledala info na internetu a zde… 🙂 . Myslim si , ze pokud dotycny sam chtit nebude , tak i kdyz mu 1 000 lidi bude rikat , aby prestal, tak neprestane.
Ja nikoho osobne neznam , ale i tak trochu chapu ty lidi. Myslim v tom , ze to maji tak tezke prestat. Ja si to srovnavam tak , ze jim radi lide , kteri maji take svoje " drogy " , i kdyz jine . Nekdo je silny , nema silnou vuli zhubnout … , nekdo kouri a nedokaze prestat … nekdo pije … A ja si jen rikam , ze radit muze snad opravdu jen ten , kdo se z nejake zavislosti dostal. A mluvit z vlastni zkusenosti. Pak , ale i presto je to jen na tom jedinci. Kazdy si musime necim projit , aby jsme poznali sebe sami. -iv-

dědapetr

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

Snažil bych se ho přesvědčit,aby toho nechal a šel se léčit.

Tara48

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

Earl Sin

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

vagra

Pomohl(a) bych mu sám(a), ale snažil(a) se spojit s odborníkem.

Kerberus

Otázky sestavilo Centrum v jednom městě, takže nevyjadřujte se prosím k jejich formulaci.

Děkuji i za odpovědi.