Kokater97

Pomůže vlizelín udržet tvar kabelky?

Ráda bych si ušila kabelku. Na internetu jsem vyčetla, že vhodnou látkou je vlizelín, ale je to vážně takový rozdíl (mezi nějakou obyčejnou látkou a vlizelínem)? Pomůže vlizelín udržet tvar kabelky bez toho aniž by vypadala jako „kus hadru“? Nebo je něco ještě lepšího? Co byste mi poradili?

Nejlepší odpověď
Drap

Kabelka z vlizelinu je nesmysl. Vlizelin se používá jako výztuha samotného materiálu z kterého kabelku děláš. Nejvhodnější pro kabelky je kůže, koženka, popřípadě jiný umělý silnější materiál. Pokud chceš kabelku látkovou, potom použij vlizelín. Doporučuji zažehlovací o větší gramáži. Zajistí ti, že kabelka bude podstatně lépe držet tvar než samotná látka a zpevní ho. Pokud bude možnost, použij na kabelku nějakou silnější potahovou látku. Bude vypadat dobře a i relativně dlouho vydrží pěkná a funkční.

Další odpovědi
anonym

Ano, vlizelin je vhodný materiál, pokud chceš šít kabelku z látky, pod stromeček jsem jich letos taky kamarádkám pár ušila
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=y4fT4SZrxvY

gecco

Vlizelín není vhodný na šití téměř ničeho, jde o výztuhovou látku (zpevní látku, ze které kabelku budeš šít – na tu ji nažehlíš, z vnitřní strany).
Takže vlizelín pomůže – ale taky není všeřešící.
…„je ještě něco lepšího“.. – jasně, od pevnějších látek po kovové kostry…
Ale vše záleží na tom, jakou kabelku vlastně chceš.
___
Doporučuju, abys spíše vyzkoušela nějaký přesný ´recept´, než si začneš vymýšlet vlastní konstrukci.
😉