Avatar uživatele
Kokater97

Pomůže vlizelín udržet tvar kabelky?

Ráda bych si ušila kabelku. Na internetu jsem vyčetla, že vhodnou látkou je vlizelín, ale je to vážně takový rozdíl (mezi nějakou obyčejnou látkou a vlizelínem)? Pomůže vlizelín udržet tvar kabelky bez toho aniž by vypadala jako „kus hadru“? Nebo je něco ještě lepšího? Co byste mi poradili?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3406 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Kabelka z vlizelinu je nesmysl. Vlizelin se používá jako výztuha samotného materiálu z kterého kabelku děláš. Nejvhodnější pro kabelky je kůže, koženka, popřípadě jiný umělý silnější materiál. Pokud chceš kabelku látkovou, potom použij vlizelín. Doporučuji zažehlovací o větší gramáži. Zajistí ti, že kabelka bude podstatně lépe držet tvar než samotná látka a zpevní ho. Pokud bude možnost, použij na kabelku nějakou silnější potahovou látku. Bude vypadat dobře a i relativně dlouho vydrží pěkná a funkční.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, vlizelin je vhodný materiál, pokud chceš šít kabelku z látky, pod stromeček jsem jich letos taky kamarádkám pár ušila
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=y4fT4SZrxvY

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Vlizelín není vhodný na šití téměř ničeho, jde o výztuhovou látku (zpevní látku, ze které kabelku budeš šít – na tu ji nažehlíš, z vnitřní strany).
Takže vlizelín pomůže – ale taky není všeřešící.
…„je ještě něco lepšího“.. – jasně, od pevnějších látek po kovové kostry…
Ale vše záleží na tom, jakou kabelku vlastně chceš.
___
Doporučuju, abys spíše vyzkoušela nějaký přesný ´recept´, než si začneš vymýšlet vlastní konstrukci.
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek