Pomůže světové ekonomice probíhající summit G20 v Pittsburghu?

Mně připadne, že podobný schůzky jsou k ničemu. Politici si zahrajou na populární témata jako je omezování platů manažerům nebo výhrůžky daňovým rájům, které stejně nikdy nebudou naplněny a na nic opravdu rozumném se stejně nedohodnou.

Odpovědi
blesk26

Jakýkoliv summit, jednání, schůzky, domluvy a podobné mediální zajímavosti nemají podle mého názoru na světovou ekonomiku prakticky žádný význam. Oni se na něčem domluví (a většinou by to stejně ve světovém měřítku nic neznamenalo) a pak se to stejně nekoná, neboť všechna možná lobby a zájmy vysoce postavených lidí tomu nepřejí.