štamgast

Pomůže namočený ručník v tomhle vedru?

Pomůže namočený ručník, který rozložím např. na topení a nechám odpařovat v tomhle vedru? Nemám žádný větřák ani klimatizaci, okna mám všude zavřená aby mi dovnitř nešlo vedro a taktéž mám zatáhnuté žaluzie. I tak mám v místnosti dost nesnesitelně a je to spíš dusno než horko. Ptám se, protože se v případě odpařující vody z ručníku bojím nárůstu vlhkosti-abych tu neměl jako v pralese, kde vysoká vlhkost zapříčiňuje vysokou pocitovou teplotu.
EDIT: Přesně jsem tušil, když napíšu NAPŘÍKLAD na topení, že nějaký inteligent se ozve jestli v létě netopím.

Nejlepší odpověď
anonym

Proč dávat namočený ručník na topení? Snad v tomto počasí netopíš? Normálně ručník , ještě lepší je osušku, namoč ve studené vodě a dej si ji na tělo.

A já nechápu, proč bys měl dát mokrý ručník na topení, když netopíš! To ho můžeš rozvěsit po lustru, garnýži, pověsit na kliku a udělá to samou službu- zbytečnou!

Další odpovědi
briketka10

Mě pomáhá namočený šátek na čelo a
malé utěrky na kotníky, které mi otékají
v tomto vedru.

Doplňuji :
Nepatří to do této otázky, ale chci odpovědět
tímto Sambě, jak psala v Diskuzi, že ty tlumiče
mi nevadí, ale můj kocourek to se mi už dvakrát
stalo, že mi vypadl z ucha a z jedním si hrál,
jako s myškou pod postelí, tak ten jsem našla,
ale zrovna ten o kterém jsem psala najít nemůžu 😁

iceT

Souhlas,ručník namočený do studené vody mám teď omotaný kolem krku a je to moc fajn.

anonym

Nejde udělat na chvíli průvan? Včera jsme se o tom bavili, mrkni:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-resite-vedro-v-noci

mosoj

Venku je 30 a více.
Průvanem si do bytu budeš pouštět ještě teplejší vzduch , než máš doma. Ano odpařením vody sice teplotu snížíš ( ručníkem to ale nepocítíš) a jako odměnu,si zvýšíš vlhkost vzduchu v místnosti. Jde to proti sobě, snížíš teplotu a zvýšíš relativní vlhkost. Nicméně z ručníku to také nepoznáš.
Snad si vyvětráš v noci kdy teploty padají na 20 a méně.

Dnes celý den renovuji plot u chalupy a normálka. Vedle sousedovi pokládají novou střechu a také dělají celý den !! Chce to trochu se otužovat. Koncem týdne má být zase ke 40 o C.

Dane

Pokud máte pocit dusna, tak nejspíš došlo k přehřátí organismu. V takovém případě doporučuju přikládat na hlavu chladivé gelové polštářky, které lze koupit v lékárně.

ReHu

Zkuste použít chladící šátky, vydrží chladit i několik hodin.
Nebo chladící gel. Třeba s mentholem. Do podkolení jamky, předloktí, krk apod.

gecco

Před chvilkou jsem vylezl z vany…
😉
Mokrým ručníkem (čímkoli), pokud jej nebudeš mít na těle, situaci spíše zhoršíš – zvýšíš vlhkost v místnosti a nepomůže ti ani pocení…
😉