Bronzový

Pomůže namočený ručník v tomhle vedru?

Pomůže namočený ručník, který rozložím např. na topení a nechám odpařovat v tomhle vedru? Nemám žádný větřák ani klimatizaci, okna mám všude zavřená aby mi dovnitř nešlo vedro a taktéž mám zatáhnuté žaluzie. I tak mám v místnosti dost nesnesitelně a je to spíš dusno než horko. Ptám se, protože se v případě odpařující vody z ručníku bojím nárůstu vlhkosti-abych tu neměl jako v pralese, kde vysoká vlhkost zapříčiňuje vysokou pocitovou teplotu.
EDIT: Přesně jsem tušil, když napíšu NAPŘÍKLAD na topení, že nějaký inteligent se ozve jestli v létě netopím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Proč dávat namočený ručník na topení? Snad v tomto počasí netopíš? Normálně ručník , ještě lepší je osušku, namoč ve studené vodě a dej si ji na tělo.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A já nechápu, proč bys měl dát mokrý ručník na topení, když netopíš! To ho můžeš rozvěsit po lustru, garnýži, pověsit na kliku a udělá to samou službu- zbytečnou!

Další odpovědi:

Zlatý

Mě pomáhá namočený šátek na čelo a
malé utěrky na kotníky, které mi otékají
v tomto vedru.

Doplňuji :
Nepatří to do této otázky, ale chci odpovědět
tímto Sambě, jak psala v Diskuzi, že ty tlumiče
mi nevadí, ale můj kocourek to se mi už dvakrát
stalo, že mi vypadl z ucha a z jedním si hrál,
jako s myškou pod postelí, tak ten jsem našla,
ale zrovna ten o kterém jsem psala najít nemůžu :-D

Zlatý

Souhlas,ručník namočený do studené vody mám teď omotaný kolem krku a je to moc fajn.

Stříbrný

Nejde udělat na chvíli průvan? Včera jsme se o tom bavili, mrkni:
http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

Venku je 30 a více.
Průvanem si do bytu budeš pouštět ještě teplejší vzduch , než máš doma. Ano odpařením vody sice teplotu snížíš ( ručníkem to ale nepocítíš) a jako odměnu,si zvýšíš vlhkost vzduchu v místnosti. Jde to proti sobě, snížíš teplotu a zvýšíš relativní vlhkost. Nicméně z ručníku to také nepoznáš.
Snad si vyvětráš v noci kdy teploty padají na 20 a méně.

Dnes celý den renovuji plot u chalupy a normálka. Vedle sousedovi pokládají novou střechu a také dělají celý den !! Chce to trochu se otužovat. Koncem týdne má být zase ke 40 o C.

Pokročilý

Pokud máte pocit dusna, tak nejspíš došlo k přehřátí organismu. V takovém případě doporučuju přikládat na hlavu chladivé gelové polštářky, které lze koupit v lékárně.

Zlatý

Zkuste použít chladící šátky, vydrží chladit i několik hodin.
Nebo chladící gel. Třeba s mentholem. Do podkolení jamky, předloktí, krk apod.

Zlatý

Před chvilkou jsem vylezl z vany...
;-))
Mokrým ručníkem (čímkoli), pokud jej nebudeš mít na těle, situaci spíše zhoršíš - zvýšíš vlhkost v místnosti a nepomůže ti ani pocení...
;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.