žolik

Pomůže na zubní kámen/jedlá soda,jaké mate skušenosti.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Nedoporučuji.

Ničí zubní sklovinu.

Na odstránění zubního kamene doporučuji odborníka – stomatologa, nikoliv nějakého zubního vizážistu nebo jak se jmenujou neškolení rádoby odborníci na hezký chrup.
Doplňuji:
hanulka11:

tvorba zubního kamene s pravidleným čištěním chrupu nemá nic společného (čištění zubů je věc hygieny – odstránění povlaku, tzv. plaku), zubní kámen se tvoří ze slin, ne z nečistoty (plaku).

Další odpovědi
hanulka11

Radila bych neexperimentovat , doma ničím zubní kámen neodstraníte , dentista vám ho bezbolestně odstraní.Zabránit usazování kamene pomůže jen pravidelné a řádné čistění zubů.

Ponytail

Ale samozřejmě, že zubní kámen vzniká nedokonalým čištěním zubů. Pokud na zubech zůstává plak delší dobu, usazují se v něm soli ze slin, plak zmineralizuje, ztvrdne a už ho nelze kartáčkem odstranit.
Taky jsem na zubní kámen trpěla, ale od té doby, co mi zubařka doporučila tzv. sólo kartáček a já se čištění věnuji pečlivěji, nemám s kamenem problém.

michael69

Soda ne.Leda by musela být kyselá a ta by to vzala i se sklovinou. :)))Ne vážně,doporučuji zajít na zubní hygienu.Tam Vám zuby i vyleští.Jinak je pro mě novinka,jak se jeden vyjádřil výše,že usazování zubního kamene nemá nic společného s čištěním zubů.To mi tedy lhal můj zubař i hygienistka dohromady.(?!!) Mohu potvrdit,že když si pravidelně a správně čistíte zuby,zubní kámen nemáte skoro vůbec.Naopak v dobách kdy jsem si zuby čistil málo,měl jsem kámen hodně.Pokud se Vám kámen usadí na zubní sklovině,už ho ničím nedostanete dolů,jedině odborník to udělá ultrazvukem.Zubař na to většinou nemá moc času a je lepší navštívit hygienistku.