rennka

Pomůže na zánět průdušek sádlo?

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Syn má už několik dní zánět průdušek a chtěla bych pokud možná urychlit jeho léčbu když už jsou ty prázdniny. Horečky naštěstí nemá, akorát ho pořád trápí suchý kašel. Četla jsem o obkladech ze sádla, které prý docela pomáhají. Nemá s tím někdo zkušenosti? Doma máme akorát vepřové sádlo z obchoďáku (může být i takové?), možná bych mu ho na noc zkusila namazat na hrudník. Prý je nutno několik nocí po sobě na hrudník namazat silnou vrstvu sádla a pak přikrýt ručníkem. Je to tak? Předem mockrát děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

stejnou babskou radu jsem slyšel i já kdysi od maminky, takže rozšířená určitě nebude bez důvodu. Ovšem v těchto případech není nad cibuli. Cibulová šťáva a konzumace syrové cibule pomůže stoprocentně.
Doplňuji:
pokud začnete s tou „cibulovou kúrou“ (kterou můžu vřele doporučit i z vlastní zkušenosti), nelekejte se toho, že se kašel naoko „zhorší“ – to právě naopak jde vlivem cibule všechno špatné ven.

Další odpovědi
Drap

Dost často uleví. Určitě neublíží. Může být i sádlo z obchoďáku.

anonym

Vepřové sádlo určitě neuškodí (ani to z komerční produkce), ale pomáhá sádlo psí či jezevčí (o vepřovém to nevím).
Ale zkus mu vařit medem slazený odvar z cibule (nadrobno nakrájenou cibuli přelij vroucí vodou) nebo zázvoru (případně přidej nadrobno nakrájený zázvor do běžného čaje, co syn – předpokládám, pije).
Další účinný prostředek je medový výluh nadrobno nakrájené cibule (užívat po lžičkách – kledně celodenně, předávkovat se nelze).

zjentek

sádlo pomáhá a také přepuštěné máslo, paradoxně nejlépe žluknuté. O silné vrstvě sádla jsem neslyšel, spíše znám doporučení, kdy má být hrudník, namazaný nějakým sádlem, zároveň masírován a to takovým tlakem, až kůže pálí a zarudne ..pak se účinky urychlí.
Jinak, není- li vhodné sádlo, také hodně pomůže tymián (případně jiná mateřídouška), nejlépe jeho oleje v nějaké masti a opět aplikovat masáží ,)

marci1

Zkus si v lékárně koupit „Psí sádlo“ na průdušky ( neboj se, není to sádlo ze psa ). Údajně to prý pomáhá.
http://www.drwe­iss.cz/produk­ty/psi-sadlo/
Doplňuji:
http://chripka­.heureka.cz/dr-weiss-psi-sadlo-originalni-bylinna-mast-75-ml/recenze/

da ny

Zkuste:
http://pribalove-letaky.cz/erdomed

Skvělý je i tymiánový čaj a mast :) – vyzkoušeno!!!