Trdllo

Pomůže mi ortoped s hrbem na zadech?

Dobrý den, mam hrbata zada a chci s tim rychle zkoncovat. Myslite, ze by mi s tim pomohl nejaky ortoped? Ze by mi dal nejake cviky a tak?

Nejlepší odpověď
beer

Protože příčin může být více než se ti může zdát, začni návštěvou svého praktického lékaře.
Možná stačí poradit on, nebo tě pošle na další specielní vyšetření a může jich být i více.
Zkušenost z rodiny

Další odpovědi
zjentek

hrb je široký pojem poškození páteře. Pokud se fakt jen hrbíš, tak ti 1cvik dám: dej si nějakou tyčku za zády mezi lokty a tak choď a seď ..třeba delší vařechu. Bába nás tak narovnala už odmalinka ,)

redy

No de voto jestli je to z úrazu ,nebo špatným držení těla.

marci1

Doporučuji co nejdříve navštívit svého praktického lékaře. Ten posoudí, jestli stačí nějaké speciální cviky, nebo Tě odešle k odbornému vyšetření. Čím dříve, tím lépe. Opravdu nečekej.

Bobík147

Myslím, že ano. Mám pár kamarádů, kteří měli problémy se zády, a na ortopedii se to dá napravit.

klob1

Možná si nedávat baťoh pod oblečení?
Nevím,mi také říkali,že budu mít hrb,když se budu hrbyt,tak prý ať se narovnám on tam nebude.Tak jak ti se udělal?Tak udělej po zpátku a on zmizí.
Jinak jestli to vadí ostatnám,tak řekni,že nosíš Zemskou tíž na zádech a ono by ji neunesli..
A on ti vadí?Stejně tě budou mít lidi rádi,jaká jsi ne jak vypadáš.Alespoň poznáš lehčeji lidi..A každý člověk má nějaký ten hrb na sobě.
Jinak nevím a přeji úspěch.