kralicekkk!

pomůže měsíčková mast na jizvy?

Doplňuji:
a to je co za blbost, že není dobrá??je na základě sádla jak jsem četla takže na jizvy ideální. Proč myslíte, že ne?!

Nejlepší odpověď
hanulka11

na jizvy je dobrá kalciová mast z lékarny je na obnovu kůže a celkově velmi dobrá na vše/osobně vyzkoušeno/
Doplňuji:
jistě kalciovou mastí se jen místo potírá a již se nepřevazuje ani nepřelepuje

Další odpovědi
Berušinka

Na hotové jizvy ti už nepomůže nic.
Měsíčkové mast i kalciovka je na hojení.
Pokud jsi jinak zdravý člověk a budeš mít nějakou úzkou ranku, tak ani ta kalciovka nutná není, tělo se s tím vypořádá samo.
Pokud je to větší rána, tak určitě za doktorem, ať to sešije k sobě – jizva je užší a menší. Při větších ránách bych i tu kalciovku použila – urychlí to hojení, ale když už se dá kalciovka, tak to ničím nepřikrývat ať to dýchá.

Valky

Podle mě je měsíčková mast dobrá na všechnooo… Doma bych se bez ní neobešla, mám šťípanec, odřeninu, zanícené místo, záděry a vždy pomůže… Moc jizev nemám, takže jsem to nezkoušela… Ale zkuste a uvidíte, třeba to zabere, mastná je dost a má hojivé a regenerační účinky, podle mě to tak od věci není!.. :o)))

tazatelka

Ne! nepomúže žádná mat, tedy v to,m smyslu, aby po ní jizva zcela vymizela.
Jizvy Vás zbaví laser, ale pojišťovny ho nehradí.
Pokud potřebujete jen jizvy promazávat, vykašlete se na jakékoliv chemicjé přípravky a zvolte obyčejné vepřové sádlo! Vyškvařit, na škvarcích si pochutnat 🙂 a sádlem jizvy promazávat. Pozor, nesmí se ale osolit!