BENYTA

Pomozte vlastní zkušeností – změna jména na inkasu – jak provést?

Máme tam položky klasické – koncesionářské poplatky,zálohy na elektřinu a plyn…potřebujeme změnit jméno z maminky na syna – nejlépe přes internet,ale to je asi utopie…nebo pokud jednání např.na ČEZU,jestli stačí synovi plná moc maminky,atp…děkuji za vaše rady.
Doplňuji:
Děkuji vám oběma,podle netu to problém není,stačí se on-line registrovat pod fakturačním číslem…kdybych tomu věřila,nepokládám sem otázku…problém máme v tom,že babi moc nemůže chodit,navíc bezbariérové přístupy tam,kam bychom patřili prý nejsou…

Nejlepší odpověď
hanulka11

Když zemřela babička tak dcera si zažádala na poště musela osobně o přepis majitele účtu . Číslo Sipa jí zůstalo. Na Čez a plynárnu poslala doporuč. žádost o změnu majitele . Vše proběhlo Ok . po čase si zažádala o platbu z účtu.
Doplňuji:
Jak to bude ve vašem případě – nejlépe se na poště zeptat ,zda bude stačit plná moc.
Dcera musela mít úmrtní list ,aby jí změnu majitele účtu provedli.

Další odpovědi
Funna

Změna jména provést nejde (to mám přímo ze zákaznické linky pošty a mě ho po úmrtí tchýně taky nechtěli přepsat a musela jsme založit nové)…takže syn si musí založit na poště SIPO nové…a nové číslo SIPA oznámit všem, kterým z tohoto účtu platíte…a nejlépe je všechny smlouvy na plynárnách atd přepsat na syna, protože pak je problém, když přijde vyúčtování a bylo by to na babičku, musí pro případný přeplatek na poštu ona (to babiččino SIPO se pak samo zruší, když z něj nebudou odcházet žádné platby, nebo ještě lepší je zajít to oznámit na poštu, ale až se bude vše platit z nového, ono jim to převedení trvá různě dlouho…takže to bude chvíli chodit rozděleně na obě sipa)
Hano, proč babičku pohřbíváš, ona stále žije…

hanulka11

Funa ,co to má znamenat- asi sis mě s někým spletla