weronika

Pomozte! Nikdo neví co mu je:

Náš koníček fjordký pony, nejdříve přestal žrát a pít a když jsme ho vzali do kruhovky zjistili jsme, že má něco se zadní nohou.Naklušeme ho ale vleče ji za sebou a když ho nacváláme tak jde na tři.
Teď už aspoň jí a pije ale žádní odborníci si neví rady.Na zítřek máme pozvaného ještě jednoho specialistu ale nevím.
Je smutný a jenom stojí v boxe.Na noc ho dáváme k osttním na pastvu ať není furt sám.Ani nemá jiskru v očích.
Prosím nevíte někdo co mu je?
Doplňuji:
Tak nevím na co je ten odborník co nám řekl co mu je specializovaní a na co ne ale verdikt je velice špatný a jinde než by se zdálo.
Má díru v břišní dutině a vyhlídky nejsou moc dobré.Tu díru tam má od nějakého dutého předmětu, do kterého se musel (nebo ho někdo) udeřit silou.
Na operaci nemáme peníze takže přichází v úvahu konzervativní léčba.Teď musíme jen počkat.Má být 14-dní v boxe bez jakéhokoli pohybu takže je tu riziko koliky.
Máme 70–80 procent, že to dobře dopadne. ☹

Nejlepší odpověď
www

Předpokládám, že odborníkem máš na mysli veterináře pro tato zvířata.
Pokud on „nic neví“, jen těžko se tady dozvíš fundovanou radu!
Počkej na verdikt, případně změň veterináře.

Další odpovědi
anonym

To víš,tady ti na dálku těžko někdo poradí když ani zmínění znalci nepochodili při určování diagnozy.Pokud se jednalo o veterináře,je dost důležité do jaké míry se zabývá léčením koní.Uvědom si,že zvířata jsou velmi rozmanitá a rozdílná jak anatomicky tak i jinak.Veteri­nář,který se nespecializuje po ukončení studií je dobrý tak na očkování př.akutní ošetření zranění atd. Ty bys také zřejmě nešla s menstruačními problémy k očaři.A to je lidská anatomie u lidí stejná na rozdíl od anatomie např.králíka a hada nebo ptáka.A ještě si uvědom,že pro koně,jako původní stepní zvíře,je pohybový aparát životně důležitý orgán ! Možná se bez sona nebo rentgenu neobejdete,jsou i veterináři,kteří jsou vybaveni mobilními přístroji.ALE ! Někdy stačí i dobrý kovář (třeba vystrouhat atd.).Podívej se na Distanc.cz :D

huxa

že by něco s tou nohou? takže, díval jsem se na Dr. House, nemá v kloubech vodu nebo nějak pohmožděné, zlomené kosti? nebo s kopytem něco…

hanny 2

Tady jsem něco našla – http://www.mo­jelaska-kone.estranky­.cz/clanky/co-je-dobre-vedet/pice-o-nohy-a-kopyta.html
Taky může mít např.nějaké parazitální onemocnění – Žaludeční střečci kladou malá žlutá vajíčka na chlupy předních nohou koně. Při líhnutí larev cítí kůň svědění, začne si nohu okusovat. Larvy putují trávicím traktem do žaludku, kde se uchytí na stěnu. V žaludku se larvy vyvinou v housenky, které kůň vyloučí s trusem.

http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/nemoci-koni--80/parazite-4020/

terry

70 – 80 % je dobrý. To má slušné vyhlídky.
Nechte ho v klidu, a pohlaďte ho, když půjdete kolem.
A myslete na něj jak nejčastěji to jde. A pořád si představujte, jak je zdravý a jak s ním běháte třeba po louce 🙂.

natys

nevím ale koníka mám taky a tak přeji aby se uzdravil co nejrychleji

kamila44444

Zavolej veterináře, aby se podíval na tu nohu. Možná schvácení kopyt, kolika nebo i sloní noha. Možná koník dostal nějakou chorobu a už na nohu nebude moc chodit. Když to neví žádný „odborník“, tak to nebudeme vědět ani my.

Damiana

Osmdesát procent je moc hezkých! Přeji ti opravdu upřímně, ať se tvůj koníček brzy uzdraví. 🙂