snarkon

Pomozte mi vypocitat tento priklad

xnatřetí+4× nadruhou –9×-36/xnadruhou+2×-15
potřeuju vědět postup jak na to jen vím že se to má udělat to pod tím lomeno nějakým vzorcem.díky nutné
Doplňuji:
zadání je: zjednodušte

Odpovědi
Skeptik

Nějak mi zde chybí, co s tím chceš udělat. Každopádně pro úpravu je nutné umět dělit se zbytkem. Prozradím začátek postupu a výsledek.
Vyděl x3 číslem x2, vyjde ti x, x-em vynásob dělitel a ten výsledek odečti od dělence. Tak pokračuješ dál dokud ti nezbyde reálné číslo, které přičteš do výsledku ve formě zlomku v čitateli s dělitelem pod zlomkovou čárou.