Bonaci

Pomozte mi vybrat notebook, který je nejvýkonnější?

Hledám ten nejvýkonnější :

Jeden z těchto :

http://notebo­oky.heureka.cz/srov­nani-produktu--lenovo-g500-59-392681_-_lenovo-g510-59-392687/?fromclip­board

Nebo tento :

http://www.czc­.cz/acer-aspire-e1-572g-54206g75mnkk-cerna/151124/pr­odukt

Předem děkuji

Odpovědi
cochee

Já bych bral ten třetí. Procesory mají všechny noťasy cca stejně výkonný, rozdíl je nepatrný a za běhu by to uživatel asi nerozeznal. Třetí notebook má ovšem procesor novější generace (i5 oproti i3), který má turbo režim (a v turbu dosahuje vyšší frekvence než obě i3) a nižší spotřebu elektřiny (více než o polovinu). Naopak zase je to u grafického subsystému, třetí noťas má o stupínek slabší grafárnu, navíc s pouze 1 GiB graf. paměti (Lenova: 2 GiB), zase to asi půjde poznat jen u her na o něco menší fps. Nicméně „herní“ notebooky to rozhodně nejsou, tak bych na to moc nebral ohled. Dále: 3. noťas má instalováno 6 GiB RAM oproti 4 GiB obou Lenov, zde je převaha jasná. Co se týká harddisků, jejich velikost je různá, ale to nemá na výkon vliv – co však na výkon vliv má, že Lenova mají instalován hybridní disk SSHDD s 8 GiB SSD částí pro instalaci OS, což velmi notebook zrychluje. Ostatní parametry nemají na výkon vliv – u mě by ještě měl plus Acer, že váží o čtvrt kila méně. Ale zas má slabší baterku. Ale zas míň žere, takže slabší baterka je kompenzována… 🙂