BENYTA

Pomozte mi prosím s výrazy z lékařské zprávy

Ač si myslím,že vím hodně nechápu výraz z objektivního nálezu – excitovaná.A dále NAUSEA a NIVEAU.Díky,můj domácí lékař na to nestačil – myslím tím knihu…

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem tyto významy:

nauzea – nevolnost, pocit na zvracení. Objevuje se při mořské nemoci a jiných kinetózách, zažívacích obtížích různého původu, metabolických poruchách, na počátku těhotenství, při závrati aj.

niveau – vodorovná rovina; základní úroveň; prodleva.

excitace – vybuzení, nabuzení, podráždění, vzrušení, stimulace.

Velký lékařský slovník a Slovník cizích slov

(Ještě podobné slovo, ale s d místo t – excidovat – vyříznout)

Další odpovědi
P3p!no

Nausea (latinsky, z řeckého nausiē, „mořská nemoc“) je pocit nevolnosti a nepohodlí v žaludku a hlavě, s nutkáním ke zvracení.

-

zkuste lekarsky slovnik – http://www.cen­trie.cz/slovni­ky/lekarsky-slovnik/

Zdroj: http://www.cen­trie.cz/slovni­ky/lekarsky-slovnik/

Michal

Niveau nabuzený člověk.
Nausea pocit na zvracení.