wolferka176

Pomozte mi najít tabulku

Ahoj,všem.
Hledám vhodný obrázek tabulky převodů jednotek obsahu myslím takovéto:
1 metrčtvereční má.....cm čtverečních
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Tabulku si vytvoř sama, aspoň si ji lépe zapamatuješ (a můžeš si ji ozdobit těmi obrázky).

Doporučuju si předpony zapsat popořadě pod sebou: kilo – centi – mili a do druhého sloupečku příslušné násobky.

Vyšší úroveň je napsat si všechny obvyklé předpony od mega až po mikro, kde se některé používají jen u některých jednotek, ale to by ti vydrželo až na střední 🙂
Doplňuji:
Aha, přehlédl jsem ty čtvereční …To bych si dal do dalšího sloupečku takto: kilo-metr … 1000 metrů … kilometr čtvereční .....1000 × 1000 metrů (=1 000 000) čtverečních
centi-metr ..... 0,01 metru ..... centimetr čtvereční ..... 0,01 × 0,01 (=0,0001) metrů čtverečních atd. …

Další odpovědi
mosoj

Na to nepotřebuješ tabulku, nebo si ji udělej sama k obrazu svému.

gecco

Např. http://jednot­ky.elchron.cz/si­.php (Předpona soustavy SI)
A pokud jde o čtvereční, pamatuj si, že to je ´na druhou´ (tedy třeba m2 nemá dm2 deset, ale desetkrátdeset, tedy 100).
Krychlový pak ´na třetí´ (m3 má dm3 1000).

Emefej

Takovou tabulku si v libovolném tabulkovém procesoru vytvoříš za několik minut. Rozhodně rychleji, než ti tady někdo nějakou najde.