Marky000

pomoooooooooooc

Dobrý den mám problém nedávno jsem měla nechráněný sex s přítelem a bojím se jestli nejsem těhotná je mi 16 let a pro mě to bylo poprvý a přítel to nevěděl a začínám mít strach abych nebyla těhotná je to 5 dní co jsem měla styk a potřebovala bych poradit co mám dělat můj přítel mi je oporou myslíme to vážně ,kdybych byla starší miminko si necháme ale jelikož mě je 16 a přítelovy 20 tak ještě nemohu nejsem připravená , dělala jsem si těhotenský test dneska a vyšel negativně ale stejně si myslím že je to brzo potřebuji poradit co mám dělat prosím =(

Nejlepší odpověď
Ella

pokud to myslíte vážně a přítelovi je 20, tak proč nebyl zodpovědný a nevzal si kondom? proč se tě jako dospělý člověk nezeptal, jestli bereš antikoncepci? to mi teda zodpovědné nepřijde…
Teďka už jdeš pro radu s křížkem po funuse… do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku je možné si vzít Postinor, který zabraňuje početí, s tím, že je účinnější čím dřív je užit, ovšem po pěti dnech se už můžeš jen modlit, abys nebyla v tom.
Pokud by to přece jen bylo tak horké, a dítě bylo na cestě a vy ho fakt, ale fakt nechtěli, můžeš jít na miniinterupci, která se provádí do 8. týdne těhotenství, která stojí asi tři tisíce.

Promiň, ale útěchu ode mě nečekej… ve 20 letech by měl být tvůj přítel zodpovědný, když to nedokážeš ty sama!

Další odpovědi
Kura

Teď už jen čekat.
🙂
Přítel nemá pár korun na kondomy ?
🙂

Lucijej

Teď už zbývá jenom čekat – test se má dělat zhruba pět dní po očekávaném termínu menstruace ( když ti má menses přijít 21., tak test dělat 26.) – dřív jsou etsty nespolehlivé. Na to jsi měla myslet před tím, teď už jen doufej…

anonym

nebudu ti dávat žádné morálně zdravotnicko pedagogické kázání, to je zrovna teď naprd, ale při prvním sexu to nebývá hned na graviditu, radši mazej na gyndu a rychle, testy jsou celkem spolehlivé, ale je tam malé procento, tak radši tu dyndu
Doplňuji:
ne dyndu, ale gyndu, téé jasný, jsem ale jelito 🙂

redhead

Pokud chceš mít absolutní jistotu, zajdi ke svému gynekologovi (pokud už k nějakému chodíš) na krevní testy, odpověď bude za pár dní, pravděpodobně hned druhý den. A hlavně si nech poté předepsat antikoncepci ;)

anonym

Marky000, předchozí otázku Ti mažu. Máš to tu dvakrát, a to pravidla nedovolují. Ju?
A jinak – udělej si test znovu za týden. V krabičce většinou bývají dva. Zbytečně se neděs a pro příště raději použij ochranu, aby sis ušetřila takový stres.