Pomohli jste někdy bezdomovcům?

Vcítili jste se někdy do jejich role?
Pochopili jste, že všichni nejsou za svůj osud odpovědni?

Nejlepší odpověď
ten který je

Jednou jsem v zimě, kdy byl mráz –15 stupnů viděl u stánku s občerstvením starého pána, který ztratil střechu nad hlavou. Dal jsem mu nějaké peníze a koupil grog. Na mladé bezdomovce kašlu, můžou jít makat, ale starých bezmocných lidí je mi líto.

Další odpovědi
da ny

V Chebu u nádraží je jich hafo sem tam vydyndají drobné nebo cigaretu.
Vloni tam měly prekerní situaci ženy, Pro muže mají azylový dům. V Sokolově postavili v mrazech stany.
V Plzni je vyhánějí od nádraží a v Českých Budějovicích „žebrá“ spíše náplava než místní.
V Chebu jsem jedné paní koupila polévku (požádala) a dala nějakou kačku
(snažila se mi líbat ruce… ;)).
Pánovi jsem v Sokolově koupila svačinu (že prý má hlad)…, sušenky (igelitku s jídlem) děkoval a plakal, o alkohol nestál.
Většinou si koupí za posbírané a vyžebrané peníze alkohol, často se slovy, že ten jejich „mizernej život“ už za nic nestojí a když v mrazech usnou navěky, je to jen „dobrá“ smrt… :(

led

Nechválim sa pomocou tam, kde je potrebná.
Máte pravdu, nie všetci sú za svoj osud osobne zodpovední. Ale v prípade, že ostanú pasívne zdieľať svoj osud a nehľadajú riešenie, stávajú sa spoluzodpovední, oni a spoločnosť.

Muffz

Kdysi jsem pomahal, daval jsem jim deset, dvacet korun. Jednou rano jsem jednomu bezdomovci na vozicku dal dvacku, aby si nakoupil jidlo. Vecer jsem sel domu a toho bezdomovce potkal, byl jeste s jednim, pili krabicove vino, dalsi dve nerozbalene krabice meli pod nohama a zacali po mne rvat, ze jsem ku*va a zm*d, at jim dam nejake prachy.
Od te doby nedavam nikomu nic.

90% bezdomovcu si za to muze samo, zacali s automatama, alkoholem nebo jinyma drogama, a skoncili takhle. Neudelali jednu chybu, aby ji napravili a vsechno bylo vyrovnano. Udelali desitky az stovky chyb, za ktere nesou nasledky timto zpusobem. A neverim, vazne neverim, ze bezdomovec, ktery ma chut se zmenit, zacit pracovat a zit normalni zivot, k tomu nema zadnou prilezitost. Jen je lepsi se utapet v litrech vina a nevedet o svete, nez ho zit jako clovek.

anonym

Až ty budeš bezdomovec, tak ti pomůžu…
Jiným ne, protože mají šanci žít normálním způsobem. Jenže oni raději krabicový, vajgly u zástavek, kontejnery se žrádlem…

zjentek

jak jsem řek- jednou už jsem dal tři kačky

anonym

Barbakane,nemáš čistá slova,každej se můžeme stát bezdomovcem a pak podě bycha honit.
Od tebe bych já jako bezdomovec nikdy nich nepřijal,protože vím,že by to nebylo od srdce.

anonym

Ne každý a ty to dobře víš! Ale přijal, sám tomu věříš, protože ubohým duchem se musí pomáhat!

anonym

Věřím,páč vím kdo jsi,