Avatar uživatele
anonym

Pomohli jste někdy bezdomovcům?

Vcítili jste se někdy do jejich role?
Pochopili jste, že všichni nejsou za svůj osud odpovědni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Jednou jsem v zimě, kdy byl mráz –15 stupnů viděl u stánku s občerstvením starého pána, který ztratil střechu nad hlavou. Dal jsem mu nějaké peníze a koupil grog. Na mladé bezdomovce kašlu, můžou jít makat, ale starých bezmocných lidí je mi líto.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

V Chebu u nádraží je jich hafo sem tam vydyndají drobné nebo cigaretu.
Vloni tam měly prekerní situaci ženy, Pro muže mají azylový dům. V Sokolově postavili v mrazech stany.
V Plzni je vyhánějí od nádraží a v Českých Budějovicích „žebrá“ spíše náplava než místní.
V Chebu jsem jedné paní koupila polévku (požádala) a dala nějakou kačku
(snažila se mi líbat ruce… ;)).
Pánovi jsem v Sokolově koupila svačinu (že prý má hlad)…, sušenky (igelitku s jídlem) děkoval a plakal, o alkohol nestál.
Většinou si koupí za posbírané a vyžebrané peníze alkohol, často se slovy, že ten jejich „mizernej život“ už za nic nestojí a když v mrazech usnou navěky, je to jen „dobrá“ smrt… :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Nechválim sa pomocou tam, kde je potrebná.
Máte pravdu, nie všetci sú za svoj osud osobne zodpovední. Ale v prípade, že ostanú pasívne zdieľať svoj osud a nehľadajú riešenie, stávajú sa spoluzodpovední, oni a spoločnosť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Kdysi jsem pomahal, daval jsem jim deset, dvacet korun. Jednou rano jsem jednomu bezdomovci na vozicku dal dvacku, aby si nakoupil jidlo. Vecer jsem sel domu a toho bezdomovce potkal, byl jeste s jednim, pili krabicove vino, dalsi dve nerozbalene krabice meli pod nohama a zacali po mne rvat, ze jsem ku*va a zm*d, at jim dam nejake prachy.
Od te doby nedavam nikomu nic.

90% bezdomovcu si za to muze samo, zacali s automatama, alkoholem nebo jinyma drogama, a skoncili takhle. Neudelali jednu chybu, aby ji napravili a vsechno bylo vyrovnano. Udelali desitky az stovky chyb, za ktere nesou nasledky timto zpusobem. A neverim, vazne neverim, ze bezdomovec, ktery ma chut se zmenit, zacit pracovat a zit normalni zivot, k tomu nema zadnou prilezitost. Jen je lepsi se utapet v litrech vina a nevedet o svete, nez ho zit jako clovek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Až ty budeš bezdomovec, tak ti pomůžu…
Jiným ne, protože mají šanci žít normálním způsobem. Jenže oni raději krabicový, vajgly u zástavek, kontejnery se žrádlem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

jak jsem řek- jednou už jsem dal tři kačky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Barbakane,nemáš čistá slova,každej se můžeme stát bezdomovcem a pak podě bycha honit.
Od tebe bych já jako bezdomovec nikdy nich nepřijal,protože vím,že by to nebylo od srdce.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ne každý a ty to dobře víš! Ale přijal, sám tomu věříš, protože ubohým duchem se musí pomáhat!

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Věřím,páč vím kdo jsi,

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek