bolak

Pomohla by chudokrevnýmu nějakým způsobem prdelačka?

A víte to jistě? Zkoušel to už někdo? Já jsem si říkal, že svaly člověk taky nabírá z masa, což vlastně není nic jinýho než taky jen svaly. A kosti? když má člověk problémy s kostma kvůli nedostatku vápníku a bude jíst rozemletý kosti, tak se to dá taky do kupy, to samý klouby a chrupavky, tak proč by nemohlo fungovat takhle jednoduše i tohle?

PS: Někteří indiáni kanibalové věří, že když snědí lidský mozek, tak získají moudrost toho člověka kterýho zhamtaj. A Cajthamlová taky říká že jsme to co jíme, a to není ani kanibal..

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano ten, kdo má málo Fe tak tomu ano.
Můj taťka ji miloval a vždy ji nosil v bandasce,
protože měla hodně železa on ho měl málo a
zemřel nám kvůli tomu chodil na výměnu krve
kvůli debilní jaderný elektrárně v Jaslovských
Bohunicích !! Tam byl ozářen, jako první nikde
se o tom ani nepsalo no jo komunisti :(

Doplňuji :
Ale já ji jedla s ním, mamka ji nesnášela jen, když
spatřila tu černou hmotu, ale my dva jsme si nandali
pěkně horký talíře a mňam mňam pošmákli jsme si
od tý doby jsem ji od nikoho neměla nikdo tady už
zabíjačku nedělá. Škoda.

Další odpovědi
dudu

Pokud se nejedná o důsledek patologického onemocnění, chudokrevnost souvisí s nedostatkem železa v těle. Prdelačka by tudíž pomohla stejně jako sekyrková polévka.
Pokud jde o tu prdelačku, celkem snadno lze získat její rovnocennou náhradu – z vepřové hlavy nebo kolen připravit polévku a do ní zavařit přiměřenou porci bouřky /je k dostání u soukromých řezníků/. Jedná se o polotovar sestávající se z krup, vepřové krve, škvarků, sádla a různého koření.

Agneta

Jen když by ten pes na ní byl naučený:D

Prostě né každý pes ti to bude žrát, to si asi budeš muset sníst sám, dobrou chuť…:DDD

klumprt

Jo, kdyby měl hlad…

ratava

Existuje vícero typů chudokrevnosti- z nedostatku železa, nedostatku vit. skupiny B, porucha produkce hemoglobinu, srpkovitá…

  • tělo je ze stravy schopno vstřebat 10% dodaného železa, s tím, že si jedinec musí dát pozor na látky (potraviny), které by vstřebávání železa snižovaly. Při medikamentózní léčbě jsou podávány léky s obsahem železa, např. Aktiferrin 34,5 mg/ tobolka/den…
  • i kdyby nemocní jedli 10 porcí této polévky denně, pomohlo by jim to vyrovnat hladinu železa v krvi jen v případě, kdy je anémie způsobená jeho nedostatkem v potravě, nadměrnou ztrátou krve a při zvýšené potřebě krvetvorby. Ne jako příznak jiného onemocnění, nebo při chronické/ dědičné formě chudokrevnosti. Ne každá anémie je z důvodu nedostatečného příjmu železa, jsou jedinci, kteří by se mohli železem přežrat, ale díky neschopnosti těla si železo z potravy přebrat, jim je de fakto na nic…

(stejně tak podobně při chudokrevnosti z nedostatku vit. sk. B.)

Jestli je otázka myšlena tak, zda se pojídáním krve („prdelačka je prasečí krev, ne?“) mohou zvýšit počty krvinek- no, kdyby to tak bylo, asi by ji sportovci využívaly jako doping. Pominu-li vstřebatelnost samotných krvinek trávicí soustavou, vařením ty krvinky jaksi umrtvíte… Kdyby se vám onu prasečí krev podařilo dostat do člověka jinou cestou, nejsem si moc jista, zda byste (nejen) anemickému člověku spíše neuškodil- viz krevní skupiny a pod. …

briketka10

Ad Dochy

Dobře, ale i tak je v tý prdelačce dost krve
na to, aby byla dost dobrá pro všechny, co
jsou trochu bílí na pleti, jako např. já nikdy
se neopálím mám málo hemoglobinu, jako
měl můj taťka, ale on navíc užíval léky s Fe
nemohl jinak a docházel pravidelně na krev
hned, jak moc zbledl a upadl už pro něj přijelo
ÁRO :(

briketka10

Hotová dobrota hele 😁
http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/7859-cerna-zabijackova-polevka-prdelacka.html

Agneta

Briketko, z toho bych se zblázmila…vždyť to je nějaká krev! No ano, ty červené krvinky=železo, už chápu:DDD

Agneta

Aha železo: tak z potravy ho nikdy nedostaneš tolik…(v praxi). S tabletkama to samé – dáš potom kávu* – a bylo to na nic.
*) pečivo z pšenice, nebo ořechy, nebo kolu(a jiný šmejd s fosfáty)…

Agneta

Co to vlastně je ta prdelačka? To je něco jako držťková a bůček?

bolak

prdelačka je prasečí krev, ne?

Dochy

Ne, i když trochu krve v ní je… Voda ve které se vaří ovar, jelita, jitrnice (vždycky něco popraská) se pak ještě podle potřeby zahustí a dochutí. Zpravidla je ji spousta, takže se rozdává známým příp, se konzervuje na později. U nás se před podáváním ještě dochutí majoránkou a česnekem.