Pomohl by mě někdo udělat rovnici?

Dobrý den, našel by se tu nějaký hodný člověk, který by mi pomohl s rovnicí?
Přesněji jde o rovnici s procenty.....
Vůbec mi to nejde, musím to mít hotové do zítřka, přemýšlela jsem nad tím, a na nic sem nepřišla, mí spolužáci to také neví.
Rovnice zní: Tatínek si půjčil od spořitelny určitou částku peněz na 12% úrok. Za dva roky dluh vzrostl na 31 360 Kč. Jaká byla původní částka půjčky?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to jednoduché…
😉
Za rok vzroste úročená částka o výši úroku, že?

  • tedy 1,12×

Za dva roky je to dvakrát tolik, ale pozor, úročen je i nárůst za první rok

  • tedy 1,12 . (1,12×)

___
Už?