Pomocí kterého programu lze vytisknout foto na přesný rozměr?

Dobrý dem, potřebují vytisknout fotečku o rozměrech 4x7cm, poměr stran mám dobrý, jen nemůžu nalézt program, který by dovolil nadstavení tisku na přesné rozměry, vím že v předchozím PC jsem nějaký program měl, ale bohužel už nevím jak se jmenuje....děkuju ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To se dělá v ovladači tiskárny. Volby rozměrů papíru. Navolí se "uživatelský" a do okének se zadají požadované rozměry.

4x7, Chtělo by to ale mít ořízlou fotku ve stejném poměru t.jest 2:3,5. Jinak bude obraz buďto zdeformovaný nebo bude bílý okraj v tom rozměru 4x7.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dobře, tak jiný postup. Postup je odvislý jaký fotoeditor používáte a jak je vybaven funkcí "zmenšování obrázku".
Zkoušel jsem to v Zoneru 13.

1. Obrázek oříznout na ten poměr 2:3,5
2. Ve změně rozměrů při volbě zachovat poměr,
zadat tiskové rozměry 4 x 7
3. Obrázek dát vytisknout a v ovladači zaškrtnout " podle DPI obrázku ".
4. Obrázek se Vám vytiskne na jakýkoliv formát papíru ve velikosti 4 x 7

Pokud obrázek neoříznete na ten poměr 2:3,5
Nebude mít obrázek rozměry 4 x 7, pokud budete trvat na volbě "zachovat poměr". Pokud nebudete na volbě trvat, obrázek bude mít velikost 4x7 ale obraz bude zdeformovaný.

Další odpovědi:

Zlatý

V bezplatnom programe IrfanView môžte si pri nastavovaní veľkosti nastaviť rozmer v bodoch, cm, palcoch

Zdroj: http://www.slunecnice.cz/sw/ir fanview/

Zlatý

Umí to každý foto editor. Když napíšete jaký používáte, určitě se najde někdo s konkrétním postupem.

Zlatý

V Picasa 3 => oříznout, uprostřed je roletka, kde jsou možnosti rozměrů, včetně vlastního nastavení.

Diskuze k otázce

KuByk002

Hey tenhle způsob mi nefunguje, mám tam minimálnií rozměry pro papír tuším 5x9 cm, ale každopádně děkuju, a doufám že se najde někdo jiný kdo poradí...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.