KuByk002

Pomocí kterého programu lze vytisknout foto na přesný rozměr?

Dobrý dem, potřebují vytisknout fotečku o rozměrech 4×7cm, poměr stran mám dobrý, jen nemůžu nalézt program, který by dovolil nadstavení tisku na přesné rozměry, vím že v předchozím PC jsem nějaký program měl, ale bohužel už nevím jak se jmenuje…děkuju 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

To se dělá v ovladači tiskárny. Volby rozměrů papíru. Navolí se „uživatelský“ a do okének se zadají požadované rozměry.

4×7, Chtělo by to ale mít ořízlou fotku ve stejném poměru t.jest 2:3,5. Jinak bude obraz buďto zdeformovaný nebo bude bílý okraj v tom rozměru 4×7.

---------------------------------------------Dobře, tak jiný postup. Postup je odvislý jaký fotoeditor používáte a jak je vybaven funkcí „zmenšování obrázku“.
Zkoušel jsem to v Zoneru 13.

  1. Obrázek oříznout na ten poměr 2:3,5
  2. Ve změně rozměrů při volbě zachovat poměr,

zadat tiskové rozměry 4 × 7
3. Obrázek dát vytisknout a v ovladači zaškrtnout " podle DPI obrázku ".
4. Obrázek se Vám vytiskne na jakýkoliv formát papíru ve velikosti 4 × 7

Pokud obrázek neoříznete na ten poměr 2:3,5
Nebude mít obrázek rozměry 4 × 7, pokud budete trvat na volbě „zachovat poměr“. Pokud nebudete na volbě trvat, obrázek bude mít velikost 4×7 ale obraz bude zdeformovaný.

Další odpovědi
led

V bezplatnom programe IrfanView môžte si pri nastavovaní veľkosti nastaviť rozmer v bodoch, cm, palcoch

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/ir­fanview/

Hlada

Umí to každý foto editor. Když napíšete jaký používáte, určitě se najde někdo s konkrétním postupem.

Sůwa

V Picasa 3 ⇒ oříznout, uprostřed je roletka, kde jsou možnosti rozměrů, včetně vlastního nastavení.

KuByk002

Hey tenhle způsob mi nefunguje, mám tam minimálnií rozměry pro papír tuším 5×9 cm, ale každopádně děkuju, a doufám že se najde někdo jiný kdo poradí…