dnb

Pomocí jakého HTML kódu se dá vytvořit prázdné okno about: blank?

Tedy okno, které nemá žádnou výchozí adresu a dá se do něj něco vložit, např. obrázek nebo text. Děkuji.
Doplňuji:
Arygnoc > Pro mě, to význam má. Potřebuji okno (pochopitelně ho nenechám prázdné), ale chci, aby se prostě v adresním řádku neukázala výchozí adresa. Vím, že to existuje, protože už jsem se s tím mnohokrát setkal. V adresním řádku musí být prostě napsáno pouze „about: blank“. Doufám, že mi někdo poradí:), je to životně důležité.

Nejlepší odpověď
Emefej

To na co se ptáš, se jmenuje pseudoprotokol. Pseudoprotokolů je několik, nejčastěji se kromě about: používá také mailto: nebo skype:

Syntaxe v html může vypadat takhle:

<a href=„about:blan­k“>text odkazu</a>

Ale jde to otevřít třeba i Javascriptem pomocí metody window.open.
Ale pozor, každý prohlížeč si s tím poradí po svém, IE zobrazí v adresním řádku about:blank, ale třeba Firrefox zobrazuje prázdný adresní řádek.

Zdroj: http://cs.wiki­books.org/wiki/HTML/Od­kazy#about:blank

Další odpovědi
arygnoc

otvárať prázdne okno bez obsahu nemá zmysel a preto sa nedá otvoriť okno „bez adresy“ (ak pominieme ""nové prázdne okno/list prehliadača" – ale to je funkcia prehliadač, nie otvorenie okna volaním pomocou kódu html).
každé okno otvorené pomocou html má adresu.

možno otvoriť napr okno s formulárom pre vloženie napr. obrázku.

nové okno otvoríte buď pomocou tagu

<a href=„adresa nového okna.html“ target=„blank“>práz­dne okno<a/>

prípadne pomocou funkcie javascriptu

window.open();
resp.
onclick=„window­.open()“;

to sú najjednoduchšie príklady, ktoré ale nemajú zmysel.
samotné vkladanie „niečoho“ musíte ošetriť nejakým scriptom.
klasické vkladanie pomocou [ctrl]+[v] do prázdneho okna nefunguje (fungovalo by, ale nebola by to „prázdna stránka“, i keby tak vyzerala, ale stránka ošetrená scriptom túto funkciu umožňujúcim).

;-Q

dnb

Emefej > Moc díků, přesně o to mi šlo! NOMINACE a 150 palců

Emefej

Není zač, rádo se stalo.