SengSS

Pomoc v právnický(zákonný ) věci .

Jde o to jel jsem si tak večer chytla mě hlídka PMJ dali mi dýchnout což dopadlo negativně a ale test na drogy byl pozitivní na amfetamin , z čehož jsem byl absolutně mimo a nevěděl jsem která bije po čtyrech hodinách na CPZ jsem jel jak zločinec s klepetama na záchytku kde mi vzali moč a odebraly krev , samozdřejmě bylo moč negativní ( je to prý o dost přesnější test než na krev ) ale teď se údajně musí čekat na testy z krve o co se prý stará soudní znalec v oboru a za 10–14 dnů by měl být soud kde by měli uzavřít tuto pro mě absolutně nehoráznou chybu ( testeru ) ale jde o to mohu do té doby jezdit jelikož řidičák mi vrátily a nic v tom smyslu jako že zákaz řízení jsem nepodepisoval a nic , pan doktor mi jen sdělil že je to v pořádku a i ta krev by měla být v pořádku a že mohu jezdit ale policisti mi ke konci ( až kždy jsem se zeptal ) sdělili že jezdit bych neměl co to znamená a co můžu dělat proč mi nedali žádný papír o zadržení ani o tom co pan doktor uvedl a jaký byl jeho výsledek , můžete mi v tom někdo poradit ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud máš řidičák a nebylo uděleno žádné omezení, tak neni důvod, proč bys nemohl jezdit.Teď nemůžeš dělat nic, jen čekat až budou známy výsledky testů.

Další odpovědi
anonym

Při silniční kontrole se policistovi ČR na PC objeví, že u daného řidiče probíhí správní řízení. Jednou jsem se takto odvolal a půl roku jezdil bez problémů, než mi přišlo z Min. dopravy rozhodnutí o zrušení rozhodnutí MP, dostal jsem zpět plný počet bodů a složenkou mi vrátili zaplacenou pokutu.
Počkej si na výsledek a poté bych na tvém místě podal stížnost na pochybení a nezákonný postup při běžné kontrole, kdy pochybnosti by měly svědčit ve prospěch podezřelého. Navíc se jedná o omezování osobní svobody, ušlý zisk a poškození dobrého jména. Kromě toho by šikovný advokát podal žalobu na ochranu osobnosti s odškodným, jehož parametry byly konečně po letech novelizovány, takže cca 30–50 tisíc Kč bych navrhl a i výsledných 20 by pak byl slušný úspěch.

tatanka

Pokud Ti policistou či orgánem činným v trestním řízení řidičský průkaz nebyl odebrán nebo jeho činnost pozastavena, tak bych do rozhodnuti soudu určitě jezdil v klidu. Na nějaké slovní doporučení policisty nelze brát zřetel.