bolak

Pomoc v EXCELU

Potřeboval bych toto:
Ve sloupci „C“ mám sumy peněz a ve sloupci „Q“ mám vždycky číslo, a potřeboval bych aby mi to vyhodilo ke každýmu číslu sumu všech buněk ze sloupce „C“, pro který platí že ve sloupci „Q“ mají to ono číslo. Čili řeknu třeba číslo 5, a na všech řádcích kde je ve sloupci „Q“ tohle číslo, mě to vezme hodnoty ze sloupce „C“ (peníze) a sečte je dohromady.

K tomu bych potom ještě potřeboval, aby mi to vedle toho vyhodilo počet, kolik čísel to vlastně sečetlo dohromady. A k tomu ještě potřebuju průměr, ale ten mi dělat nemusíte, ten umim, já sem totiž hlava.
Doplňuji:
Alesh: Já to zkusím napsat líp :) Ve sloupci „C“ mám přijaté peníze, ve sloupci „Q“ mám den v měsíci. (Je tam asi 4000 řádků celkem.) A já potřebuju sečíst přijaté peníze v 1. den v měsíci, v 2. den v měsíci, v 3. den v měsíci…a tak dále, ale nezáleží na tom o jaký měsíc jde.

Vedle budu mít tabulku kde budou všechny dny v měsíci (1–31) a u každého dne bude suma. Takže pokud bude ve sloupci „Q“ na nějakém řádku číslo 1, tak to vezme hodnotu ze sloupce „C“ na tomto řádku a součet všech těchto příjmů z 1. dne v měsíci sečte, a vloží se to do tabulky pod buňku „1. den v měsíci“.

Př.:
C Q
2500,– 1
3100,– 15
9600,– 6
1500,– 30
2300,– 1
6000,– 6
5300,– 2

(V tomto případě by mi to do buňky „1.den v měsíci“ sečetlo 2500+2300, tedy suma pro 1. den v měsíci by byla 4800,–. Pro „2. den v měsíci“ by byla suma 5300,– a tak dále.)

Pak udělám sumu i pro další dny, to už si pak udyndám sám, ale nejdřív potřebuju vědět jak na to.

Nejlepší odpověď
Alesh

nějak jsem tě nepochopil, ale řekl bych že by ti mohly pomoct funkce:

sumif, sumifs, countif, countifs

případně mi nasdílej ten excel a nějak tam naznač, o co přesně ti jde, příp. se můžeme domluvit třeba přes Skype
Doplňuji:
No jo, mistře, je to tak jak říkám, tady ti pomůže sumif. 😉

mám tabulku bez hlavičky (data začínají v prvním řádku)
ve sloupci A mám vypsané dny (A1 – 1 až A31 – 31)
další sloupce mám jako ty
pak vyžiju se vzorcem: =SUMIF(Q:Q;A:A;C:C)

bolak

Alesh: Ok, funguje to :) a co ten počet, kolik mi to těch čísel sečetlo?

Alesh

countif, už jsem ti to psal, chlapče 🙂

bolak

jo, asi jo, ale to už bylo před hodinou, nejsem žádnej krang, to už jsem mezitím zapomněl…

Alesh

jo, jinak by to šlo řešit i přes kontingenční tabulku, ta je v podstatě na tyhle analýzy určená

bolak

fuj, pryč s kontingenčníma tabulkama, už jsem o nich slyšel, a nebylo to nic pěknýho..

bolak

nejhorší je, že sem si pomocí těch vzorců chtěl něco spočítat, a teď když je mám, tak jsem zapomněl co..

ale zas tak úplně to s tou mětí není, pač si pomatuju že to bylo hodně důležitý

bolak

aha, tak do tý poslední věty jsem ještě zapomněl napsat „špatný“ a před „mětí“ mi chybí „pa“

sakra..