teea

Pomoc se zlomky

Ahoj, potřebovala bych vědět jak se počítají zlomky třeba v takovém příkladě. Ve třídě se 28 žáky tvoří chlapci pět sedmin. Tři čtvrtiny dětí ve třídě navštěvují dramatický kroužek. Kolik nejméně dívek navštěvuje dramatický kroužek? Děkuju!!:)

Nejlepší odpověď
bolak

  1. 28 žáků celkem

    chlapci…5/7 z 28, to je 20/28, tzn. 20 chlapců a 8 dívek ve třídě

  2. 3/4 dětí navštěvují dramatický kroužek

    3/4 z 28 je 21 z 28, tzn. 21 dětí navštěvuje dramatický kroužek

  3. Dramaťák musí navštěvovat 21 dětí, a ptají se kolik nejméně dívek, tzn. musíš tam narvat co nejvíc kluků a až ti dojdou, tak zbytek vyplnit dívkama, tzn. kluků je ve třídě 20, a zbývá 1 místo pro holku

Odpověď: Minimálně 1 dívka musí navštěvovat dramatický kroužek.

Další odpovědi
Quimby

Takže z 28 lidí je 5/7 chlapců, takže uděláš (28*5) /7 .
Takže je tam 20 chlapců a zbytek snad zvládneš sama.
Tady máš všechny operace se zlomky vysvětlené http://www.ma­tematika.cz/zlom­ky