Lukáš Ondriš

Jaký postup zvolit u výpočtu této slovní úlohy?

Pomoze nekdo vypocitat priklad : Morska voda ma hustutu 1025 kg na metr krychlovy,led 920 kg na metr krychlovy,8 litru morske vody zmrzlo a vytvorilo krychli.Vypocitejte velikost hrany krychle.Pokud nekdo pomuze tak moc dekuji :)

Nejlepší odpověď
gecco

Je to jednoduché…
😉

  1. urči (m) hmotnost vody, která má zmrznout
  2. urči objem (V) ledu o hmotnosti m
  3. urči, jakou má hranu krychle objemu V

___
Napiš sem (do Doplnění či Diskuse) řešení, zkontrolujeme je.
😉

Další odpovědi
Dochy

S čím konkrétně chceš pomoct? Spočítej si jakej objem bude mít led z té vody a z objemu snad spočteš rozměr krychle ne? Napiš svůj výsledek nebo postup a někdo Ti to tu schválí…

Lukáš Ondriš

Moc děkuji za rychlou odpověd vyšla mi strana 0.27m.Děkuji za kontrolu.

gecco

To není dobře – zkontroluj si, zda jsi číslo dobře opsal…
😉

Lukáš Ondriš

0,24m?

gecco

Ani to ne…
Napiš postup, nejen výsledek.

Lukáš Ondriš

trojclenka
920kg..1m krychlovy
8kg… x m krychlovych

x=1×8:920=0.01
a=treti odmocnina z 0.01
a=0,24

gecco

Mno…

  1. kde máš započítánu hmotnost nezmrzlé vody??
  2. třetí domocnina z 0.01 ≠ 0,24

😉
___
Spočítej jednotlivé body (1–3) podle mé prvotní odpovědi – napiš i postup.

Dochy

ale v zadání není 8kg vody.

Dochy

a navíc trochu příliš zaokrouhluješ…

Lukáš Ondriš

dvě desetina mista stačí, ale jak mam teda vypocitat hmotnost te vody? bral jsem to jako 1l=1kg

Dochy

dvě desetinná místa nikdy nestačí. Obvykle se počítá alespoň na „dvě platná“ místa. Chceš jako říct, že např. z 0,0001 klidně uděláš nulu, protože dvě desetiná místa stačí?? Bacha na to. Takhle klidně přijdeš o výsledek jen kvůli tomu, že v průběhu výpočtu použiješ jiné jednotky než v jakých počítal učitel. A hmotnost té vody? Vždyť máš v zadání hustotu…

Lukáš Ondriš

mno u tech nul to nestaci mno a z te hustoty to udelam jak prosim?

Dochy

ale no tak.....
8 litru
1025 kg/m3=1,­025kg/l
m=??

Lukáš Ondriš

920kg…1m krychlový
8,2kg..x m krychlových

8,2:920=0,0089
a=treti odmocnina z 0,0089
a=0,2072m
?

gecco

Jo – to je OK…
😉
Pokud bys tolik nezaokrouhloval, vyšlo by ti něco takového

Lukáš Ondriš

moc vám oběma děkuji :)

gecco

Nemáš zač – přeju příjemné řešení dalších příkladů…
😉