Adelka1

Jak na přesun hlíny ve svažitém terénu?

Ahoj, mám zahradu ve svahu a potřebuji několik kubíků hlíny dostat zespoda nahoru. Neví někdo o nějakém způsobu/ přístroji, pomocí kterého by se to dalo zvládnout bez větší námahy (kladka, nějaká lanovka..) ?
Doplňuji:
Terén nedovoluje využití jakékoli techniky, měla jsem na mysli nějaký podomácku vyrobený kladkostroj nebo nevím, jak to nazvat.

Nejlepší odpověď
Drap

Technických řešení je celá řada. Před nedávnem jsem, viděl pracovat toto :
http://www.spa­cil.cz/motucko?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=mo­tucko
Překvapilo mnmě, jak to téměř bez námahy dobře pracuje.

Další odpovědi
anonym

Pár dělníků…
Naviják a vozík…
Traktůrek a vozík…
Buldozer…
:-O
Jaké máš možnosti a schopnosti si něco sestrojit či zaplatit???
Doplňuji:
…„Terén nedovoluje využití jakékoli techniky“…
Ale chceš použít …„podomácku vyrobený kladkostroj“… – to je taky technika…
😁
A pořád nevím/e, jaké máš možnosti – v tomto případě, zřejmě, spíše finanční…
😉
Lanovka není jednoduché zařízení (resp. její technické řešení) a kdybys měla aspoň mizivou představu, jak je vyrobit, neptala by ses tu.
___
Pozvi si na místo někoho, kdo se profesionálně zabývá zemními pracemi – třeba by ti stačil větší bagr (UDS apod.).
Jak píšu – jde úplně všechno, řešení je jen otázkou peněz.
😉

Dochy

ještě je možnost pásový dopravník. Ale záleží na vzdálenosti kam potřebuješ materiál dostat a zda ve svém okolí najdeš nějaký s vhodnými parametry na půjčení…

honza19hk

dneska už existuje technika která se dostane téměř všude..třeba kráčák neboli menzimuck.To je bagr.
A pokud ne tak leda lopatu a kolečko a pár UKáček
naviják s radlicí aby to sloužilo jako buldozer pochybuji že zvládněš udělat,navíc by musel mít sílu aspoń 10 tun,jeho použití a výroba je ovšem zdlouhavá a finančně náročná
Hodně také závisí na sklonu svahu a na to z čeho je složený.

kablik

já doporučuji dva statný ukrajince…ale zadarmo to určitě nebude…