Pomoc s procenty

Na % jsem už trochu zapomněla a obzvlášť v tomto případě.
Mám v plánu vytvořit takový procentový bar aby zákazníci viděli, z jaké části je jejich kresba zhotovena a kolik asi ještě zbívá, než pro ně práci dokončím. Bar by měl vypadat nějak jako toto: http://angi-shy.deviantar­t.com/art/Pro­gress-Bars-Pink-354715366
Ale bude rozdělen na buňky. Přesněji 6 buňek, ty dohromady znamenají 100%. Polovina, tedy 3 buňky je 50%. Ale kolik pak jsou 2 a 1 buňka prosím?

Odpovědi
anonym

AngyShy, přece umíš podělit 50 třemi a vynásobit podíl dvěma. Je to dělení se zbytkem, ale zaokrouhlování je také jednoduché.
Doplňuji:
Omlouvám se ti za to „y“ – přejmenovat jsem tě nemínila.