Nikča

Pomoc s funkcí if v Excelu, jak nastavit YES or NO u slova končícího na „A“

Potřebuji pomoct s funkcí, která určí, zda slovo končí na písmeno „a“ a označí ho slovem YES, pokud na „a“ nekončí, označí ho slove NO. Nevím si rady. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
A jak se tato funkce jmenuje?

Nejlepší odpověď
Alesh

Do buňky A1 napiš textový řetězec, do jiné buňy potom vzorec:

=KDYŽ(ZPRAVA(A1;1)=„a“­;„YES“;„NO“)

Další odpovědi
Dochy

Najděte si funkci, která z řetězce vezme poslední znak. Výsledek použijete v podmínce.
Doplňuji:
Já nevím jak se jmenuje 😉 Nemám tu MS office, a pak nevím, jestli máte česká nebo anglická office. Jak píší kolegové, něco z „zprava“ a „right“ by mohlo být dobré. Hledejte v textových funkcích (anglicky skupina text nebo string) a určitě naleznete…

anonym

Hledej „right“…
😉