Theress

Pomoc s DVB-T ? prosím

Dostala jsem od ježíška dárek – televizi do notebooku. Všechno funguje jak má, v návodu stálo, že před prvním použitím doporučují vyhledat programy přes kabel (což jsem udělala a OK) a potom už lze používat normálně anténu. Ale bohužel, když připojím anténu, tak mi to ty programy nespustí a napíše že není signál. Jak to prosím funguje? Může být problém v tom,že mám pokoj „uprostřed baráku“, tzn. přes několik stěn a žádné okno. Děkuji velice za pomoc.

Nejlepší odpověď
MK44

Pro chytání pozemního signálu digitální televize DVB-T se striktně doporučuje přímá viditelnost na vysílač. Zřejmě jste správně odhadla, kde je chyba. Zkuste nejprve, kde na notebook s anténou signál chytnete, takže s nimi vyjdete k oknu, ven, na střechu apod. Pak na místě dobrého příjmu umístěte anténu a signál doveďte k notebooku ve vašem pokoji koaxiálním kabelem. Při velké délce kabelu může být potřeba zesilovač.
Bydlíte-li v činžáku, možná se budete moci napojit na svod společné antény.

Další odpovědi
led

Pri PC TV sa používajú 2 základné typy prijímania signálu.
1 kábelový signál
2 anténny signál
Podľa použitia si naladíte spôsob chytania signálu. Vo vašom prípade máte nastavený len káblový príjem. Na prídavnú anténu potrebujete mať naladený anténny príjem signálu a vhodne silný signál. Ak v prípade DVB-T nemáte dostatočný signál – rozsypáva sa obraz na „kostičky“ prípadne nemáte žiadny.
Anténu si umiestnite podľa návodu od uživateľa MK44