Jaraxb

Pomoc s chemickými výpočty

Ahoj, mohl by mi někdo napsat postup, jak vypočítat následující příklady ?

1. Jaká je hmotnostní koncentrace HCl v roztoku ?
K titraci bylo použito 10ml zkoušeného roztoku, spotřeba odměrného roztoku NaOH = 11,50 ml, titr odměrného roztoku = 0,9870 mol/l.

2. Kolik procent kyseliny octové obsahuje daný vzorek ? Navážka vzorku= 30,078g, zředěna na 100ml zásobního roztoku. K titraci bylo použito 25ml zásobního rozotku. Spotřeba odměrného roztoku NaOH = 24,90 ml, titr odměrného roztoku 0,2150mol/l.

Díky Jara

Odpovědi
mosoj

Pěkné příklady z kvantitativní analytické chemie.