KatkatkaW

Pomoc! Rozbila jsem housle! :(

Mám půjčené housle ze ZUŠ. Je to takový docela starý kousek. Teprve dneska jsem je přinesla domů, ale nějak jsem s nimi ťukla, odlomila se mi kobylka a rozlomila se na půlky!! :'( Je velký problém to spravit? Jak k tomu bude přistupovat ZUŠ? Mám strach :(
Doplňuji:
Myslíte, že je mám nechat opravit (mimochodem ani nevím jestli to někdo v naší blízkosti dělá) nebo to jen říct učitelce? Moje učitelka je docela v pohodě, ale děsím se, že mi vynadá, protože jsem je tak rychle rozbila… Asi za dva týdny jí mám zavolat abychom se domluvily na termínu další hodiny (zatím mě učí dobrovolně, začnu oficiálně chodit až od září) tak jí to asi oznámím tak za týden po telefonu nebo sms. Ptala jsem se kamarádek, které hrají na housle. Některým z nich se taky nějaké takové nehody staly, ale rozhodně ne první týden co měly housle doma, natož první den…

Nejlepší odpověď
IBI05

Hlavně to řekni :)
Pokud jsou školní tak se s tím počítá, taky jsem na ZUŠ omylem robila stojánek.
Řekla jsem to a učitel jen řekl že to bude chtít přinést nějaké peníze abych si to zaplatila :) nic sama neopravuj

Další odpovědi
Drap

Kobylka neni nijak náročná oprava. Houslař ji vymění během chvilky za novou.Takové věci se občas stávají

led

1 – priznaj sa učiteľke hneď a nie po telefóne, ale osobne. Z očí do očí. Neodkladaj. Tú „hubovú polievku“ vydržíš, o svoj nástroj sa musí každý starať ako o najcennejší poklad. Pre teba musí byť úplne jedno, či sú to stradivárky, alebo len akési husličky na detskú zábavu. Ber to ako: hudobný nástroj tej najvyššej ceny, je to tvoja budúcnosť, cieľ tvojho snaženia… Treba ich čo najskôr opraviť, nie ty sa do toho nepúšťaj, aby si mohla čo najskôr cvičiť.

fcoop

Stane se. Hlavně to řekni tomu,kdo ti je půjčil.
Amátky to asi nebudou,takže­.............­..
Výměna kobylky – to by mohlo být na počkání.

briketka10

určitě bys to měla říct své učitelce a jít za ní např.se svými rodiči, jestli máš
strach z její reakce..a do září bych si na opravu našetřila..

Ceny oprav se pohybují od stokorun (drobnější opravy, lícování kobylky, kolíčků) Každý z houslařů stanovuje ceny prováděných oprav a servisních prací individuálně (narozdíl od cen strun a hudebního příslušenství, které jsou u všech členů sdružení totožné). Ceny oprav v jednotlivých dílnách a ateliérech členů sdružení jsou nicméně velmi podobné.. zdroj : http://www.pro-rezbare.cz/In­fo.aspx?page=O­pravyAServis