Vrabcice

Pomoc od státu matkám samoživitelkám s retardovaným dítětem

Dobrý den, mohl by mi někdo říci, po jaké době má matka samoživitelka s pětiletým těžce retardovaným dítětem(retardace nejtěžšího stupně) nárok na přidělení státního bytu od městské radnice? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že žádný zákon neupravuje přidělování bytu z důvodu postižení. Na případné nároky reaguje pouze sociální zákon a to formou příspěvku apod.
Městská radnice jak uvádíte má svá kritéria pro přidělování bytu. Doporučuji abyste se obrátila na zastupitelstvo obce s žádostí, svou žádost podložila potřebným potvrzením o zdravotním stavu.

Další odpovědi
standa

Obecný (zákonný) NÁROK tato samoživitelka, jakož ani žádná jiná osoba NEMÁ.

V dalším odkazuji na odpověď Miroslava.