natalka.03

Na jakou pomoc od státu máme nárok, jestliže jsem měla jen brigádu a za měsíc mám rodit? Je mi 18.

Dobry den, mam otazku.
Pritel mel sirotci 2 roky a pak rok mel praci nacerno za 19 000 cisteho. Bohuzel v praci pred 14 dnema skoncil. Mne je 18 a za mesic mam rodit. Mela sem jen brigadu par mesicu pred rokem. Sme ve financni tisni, nemame ani na bydleni bydlime v najemnim bytu – 8500 najem. Nevite, na co vse a na jak velke mame narok pridavky od statu? Dekuji

Nejlepší odpověď
VeRe1983

Já bych určitě tu práci načerno uvedl. Přiznání je polehčující okolnost. Ve vězení navíc je teplo, jídlo a myslím, že děcko u jiné rodiny dostane lepší vychování než u těch, kteří mají problém se chovat zodpovědně a jejich filozofií je obcházet zákony a ždímat stát.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Zajdi si na úřad práce, hmotná nouze a státní sociální podpora a tam ti vydají tiskopisy k vyplnění a tvou situaci posoudí.
Hlavně neříkej, že přítel měl práci načerno!

iceT

Ačkoliv nemám právo soudit, myslím si, že jste si za těch 8 měsíců, co jsi těhotná a přítel vydělal skoro 20 000 měsíčně mohli něco našetřit, možná i najít levnější bydlení a hlavně situaci ohledně nějakého nároku na příspěvky řešit hned od začátku těhotenství.
Jedna moje známá je sice vdaná, manžel má dvě zaměstnání, ale vzhledem k tomu, že jako rodina přesáhli příjem 20 000, neměli nárok na porodné.
Být tebou, zajdu si na ten ÚP nebo ještě lépe do nějaké sociální poradny, tam ti určitě poradí víc, než na pracáku.