Avatar uživatele
alibaba

pomóc, nevím jak dál

syn se vyučil, nastoupil do práce. Potom jsme ho přesvědčili, aby si dodělal maturitu. Zvládnul bez probémů. Problém nastal po ukončení školy se zaměstnáním. Absolutně není schopen sehnat práci a manžel řve, že flákače živit nebude. Už toho začínám mít až…
Doplňuji:
hrozně moc všem děkuji, povzbudili jte mě a dali novou naději.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Pokud se syn opravdu snaží si práci najít, pak se pokuste manželovi nějak vyzvětlit, že to v dnešní době není tak jednoduché, jako dřív. Čerství absolventi obvykle nebývají v podnicích moc vítaní. Syna povzbuďte, ať to hlavně nezvládá, musí holt nastavit ta známá „široká ramena“ a nabrat notnou dávku kuráže a pevné vůle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klarisa

Pokud se snaží hledat práci,tak je to v pořádku,ale v dnešní době je těžké najít práci,já pracuji na půl úvazku a jsem ráda aspoň za to a ti se kterými jsem kdysi dělala a je jich dost práci nemají.Buďte trpěliví určitě ji najde a otec by ho měl podporovat a ne na něj řvát.Může se stát,že taky bude bez práce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
afro.minerva

V dnešní době není divu, že má člověk problém najít si práci. A obzvlášť absolvent. Já sama jsem měla podobný problém. Nemohla jsem najít po škole přes rok práci. U nás doma to bylo podobné. Musíte manžela uklidnit. Když nemůže najít práci, tak to samo o sobě je pro vašeho syna hrozně moc těžké. Pokud to bude mít navíc denně na talíři, mohlo by se stát, že jednoho dne prostě sklapne kufry a dlouho ho neuvidíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bartt13

je to vazne pravda zadna prace neni i moje sestra to ma stejny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bond73

Pokusim se vas nasmerovat,aby jste mohli synovi,jakesy zamestnani najit.Jen mi chybi informace o tom,jaky obor vas syn studoval a zda jste z maleho mesta,nebo,alespon okres ve kterem zijete,mohl bych byt, proto vice konkretni,ale i tak se vas pokusim nasmerovat.
Velka poptavka po stredoskolacich ,je v pojistovacich slubach,bankov­nictvi.Dobre je,aby si vas syn vytvoril, dobre zpracoveny zivotopi /CV/ a toto zaregistroval, na vsech moznych strankach,ktere nabizeji zamestnani,verim,ze tyto stranky budete umet vyhledat,jelikoz bych popsal mnoho web.adres.Ale domnivam se,ze jako stredoskolak najde praci dobre.Jedno vam mohu poradit,ze vsechny telefonni oparatori,nutne hladaji oparatory v callcentrech,je to fizicky nenarocna prace,jen potrebuje dobre artikulovat, pri hovorech,ale i toto vse, jej tam nauci.Jednu adrresu vam preci dam,www.europe­calling.cz/ta­to firma, ma mnoho svych callcenter, po cele republice i na slovensku a docela dobre tam plati.Hodne stesti preju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

v dnešní době je to velmi těžké si najít práci hlavně pro mladé lidi kteří zrovna odmaturovali a ukončily školu.pokud ten člověk nemá někde protekci známého tak tu práci sežene těžko.něco by bylo kdyby nabídku dostal a on jí nechtěl využit.váš chápu že to váš manžel nese těžce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Manžel to myslí dobře ale musí si uvědomit jaká je doba. Je zima, podniky nepřijímají nové uchazeče. Navíc investoři čekají na výsledek voleb a ani potom nebudou chtít pustit korunu. Já jsem si zaměstnání sehnal tak, že jsem postupně volal na telefonní čísla uložená v mobilu. A jsem navýsost spokojený. Nepsat žádné životopisy, nikam nic neposílat. To je ztráta času. Prostě někam přijít a vzít.

PS: Když je tedy syn „flákač“, proč ho neposlal dělat už od narození?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Pomóc by měl volat syn.Otec na něj řve a maminka je bezradná.Oba si s ním promluvte a buďte mu nápomocni při hledání práce.Sehnat slušnou práci u slušného podnikatele je takový malý zázrak,ale musí se mu pomoc.

Zdroj: život

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek